"Пам'ять про полеглих береже живих": у музеї Білої Церкви пролунав Дзвін пам’яті за загиблими воїнами
У залі пам’яті та надії Білоцерківського краєзнавчого музею вдруге провели меморіальний захід «Дзвін пам’яті». Подія присвятили воїнам, які загинули у червні 2016–2025 років
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Під час заходу згадали 32 білоцерківські родини, які втратили своїх близьких у перший літній місяць війни. Організатори та учасники вшанували кожного загиблого як окрему історію мужності та втрати.
Особливу увагу під час ритуалу приділили 22 червня 2022 року. Саме цього дня загинув комбат, підполковник 72-ї окремої механізованої бригади Андрій Верхогляд із позивним Лівша. За життя він став відомим як один із символів сучасного українського війська. Після загибелі йому присвоїли звання Героя України.
"Ми запросили на вшанування побратимів, тут є військовослужбовці 72 окремо механізованої бригади, тому що з 32 полеглих захисників, 8 – воювало у складі саме "Чорних запорожців", також мають бути офіцери 114 бригади територіальної оборони, яка теж формувалася, в нашій мірі, із білоцерківців", - зазначає Світлана Хоменчук старша наукова співробітниця краєзнавчого музею.

фото: Еспресо: Біла Церква
Меморіальний ритуал супроводив настоятель храму святого праведного Петра Калнишевського отець Віталій. Він провів духовну частину заходу та молитву за полеглими захисниками.
"Звичайно, дуже хочеться, щоб цей Дзвін лунав, і Біла Церква пам'ятала, знала своїх героїв, не забувала, що ми живемо, дійсно, в такий дуже непростий час, час війни, час, коли дуже хочеться, щоб не згасала надія, віра в нашу перемогу, але, знаєте, правду кажуть, пам'ять про полеглих береже живих", - додала Світлана Хоменчук.

фото: Еспресо: Біла Церква
У музеї наголошують, що "Дзвін пам’яті" став способом зберегти імена загиблих та підтримати їхні родини, які продовжують жити з болем втрати.
- Зник безвісти у 2024-му та перебував у полоні: Андрій Даценко повертається додому
- Актуальне
- Важливе