Жовтень – місяць боротьби з раком молочних залоз: що потрібно знати кожній жінці
Жовтень відзначається як місяць боротьби з раком молочних залоз – найпоширенішим видом онкології серед жінок, як в Україні, так і в усьому світі. Ця ініціатива була започаткована понад 30 років тому, аби привернути увагу до важливості профілактики та раннього виявлення захворювання
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Як зазначає акушер-гінеколог Олександр Колеснік, рак молочної залози залишається найбільш розповсюдженою онкологічною патологією у жінок і є однією з провідних причин смертності в структурі онкологічних захворювань. Лікар підкреслює, що своєчасне обстеження є надзвичайно важливим, оскільки захворювання може вразити будь-яку вікову категорію – від 18 до 70+ років.
"Причини розвитку раку молочної залози до кінця не з'ясовані, але існують певні групи ризику. Це жінки віком 40+, ті, хто відкладає народження дитини, має спадкову схильність, або у яких пізно почалася менструація", — пояснює експерт.
Він також додає, що навіть за наявності факторів ризику, не обов’язково виникне захворювання, тому важливо своєчасно звертатися до лікаря.
Як часто потрібно обстежуватись?
Фахівці рекомендують жінкам звертатися до лікаря щонайменше раз на рік. Після 30 років додається мамографія 1-2 рази на рік, а для жінок 50+ ця процедура є золотим стандартом. Окрім того, кожна жінка після 20 років повинна регулярно проводити самостійний огляд молочних залоз раз на місяць.
Для цього він радить вибрати день після менструації, а для жінок у менопаузі – будь-який зручний день. За допомогою пальпації можна перевірити наявність об’ємних утворень. Якщо молочні залози виглядають симетрично, без деформацій, змін шкіри або соска, це є ознакою здоров’я.
- Всесвітній день психічного здоров'я: топ-7 порад, які змінять твоє життя.
- Актуальне
- Важливе