Безкоштовно лише на папері: як можна в Білій Церкві пройти МРТ та КТ
Щоб зробити МРТ або КТ за Програмою медичних гарантій, слід звернутися в медзаклад, який має договір із НСЗУ на пакети, що передбачають надання таких медичних послуг
Журналісти Еспресо: Біла Церква вирішили дослідити, чи складно потрапити на такі дослідження в Білій Церкві.
Комп’ютерна томографія (КТ) - метод обстеження, в основі якого є рентгенівське сканування. З її допомогою можна визначити стан будь-якого органу людини та будову системи кровообігу. За допомогою МРТ можна діагностувати патологічні зміни, які неможливо побачити при використанні інших методів обстеження.
Офіційно в Білій Церкві
У відповіді на інформаційний запит редакції заступник міського голови Юрій Савчук зазначив, що в Білій Церкві безкоштовно пройти обстеження за допомогою МРТ та КТ можна в міській лікарні №2.
- Зробити МРТ можуть пацієнти, які перебувають на стаціонарному лікуванні в медичному закладі.
- КТ можна пройти і у стаціонарі, і лікуючись амбулаторно за електронним скеруванням сімейного лікаря або вузького спеціаліста.
Зокрема, Юрій Савчук зазначив, що комп’ютерний томограф у лікарні має ресурс роботи 500 тис. зрізів, проте вже напрацював понад мільйон. Тому депутати мають розглянути Програму, в якій включено проведення планового капітального ремонту комп’ютерного томографа за 5 млн грн.
Фото: Скриншот з відповіді на інформаційний запит
Працює лише на папері?
Натомість у реєстратурі міської лікарні №2 повідомили, що безкоштовно МРТ у лікарні пройти не можна, і відразу вказали на приватний кабінет у приміщенні клініки. Там, своєю чергою, зазначили, що за Програмою медичних гарантій не працюють – лише за гроші.
Безкоштовно комп’ютерну томографію в поліклініці проводять, проте за попереднім записом із направленням свого лікаря. Попри те, що на момент перебування журналістів у поліклініці біля кабінету було порожньо, чекати свого запису, як пояснила лікар, потрібно від 7 до 10 днів. Якщо ж людину привезла швидка допомога, КТ їй зроблять без запису.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Одразу в приватну клініку
Біля приватного центру, розташованого у приміщенні клініки, вдалося поспілкуватися з пенсіонеркою пані Галиною. Жінка приїхала зі Сквири та на процедуру КТ супроводжує чоловіка, якому нещодавно зробили операцію на серці. Вона розповіла, що електронне скерування від лікаря має, проте медикиня відразу сказала їхати у приватну клініку й уточнила, скільки коштує процедура. Натомість змовчала про те, що це можна зробити безкоштовно за записом у поліклініці. Зекономити кошти родині було б як ніколи доречно, оскільки за проведену операцію пенсіонери вже заборгували близько 300 тис. грн.
Чи коментують ситуацію чиновники
Генеральна директорка лікарні №2 Ніна Головенко розповіла, що безоплатно МРТ проводять в окремих випадках, зокрема, коли є підозра на інсульт, при екстреній госпіталізації тощо. Планову перевірку або ж за бажанням пацієнта роблять вже за гроші, адже МРТ приватне, тому їм виділяють певну кількість безкоштовних обстежень на місяць і цього для потреб населення, за словами керівниці, достатньо.
Фото: Скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Співвласник приватного МРТ В'ячеслав Нікітін зазначив, що така ситуація склалась через те, що НСЗУ оплачує рентген лише в розрізі пакетів, за якими проходить лікування. Крім того, вони забезпечують безкоштовну послугу для військових, малозабезпечених сімей тощо. Окремий пакет для безкоштовного МРТ, зі слів Нікітіна, НСЗУ лише розробляє і планує впровадити наступного року.
Куди скаржитися
Якщо проблему на місцевому рівні вирішити не вдається, можна подати скаргу в НСЗУ через контакт-центр (16-77), на електронну адресу [email protected] або листом на адресу: 04073, м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19.
У скарзі слід зазначити:
- прізвище, ім’я та по батькові, дату народження (у форматі день, місяць, рік народження);
- дату відмови в медичній послузі;
- повну назву лікарні;
- посаду, прізвище, ім’я та по батькові працівника, який порушив ваші права;
- детальний опис ситуації (у чому саме відмовили, за яких обставин, яку суму ви витратили на допомогу або яку суму від вас вимагали);
- контакти, за якими з вами можна зв’язатися (номер телефону, адресу електронної пошти).
- Актуальне
- Важливе