Сакральна загадка Браницьких: що приховує сад "Мур"
Піраміди, 200-річний сад та тонка енергетика, що пронизує всю територію цього місця
Сад "Мур" - шедевр садівництва, що зберігся до наших днів на території дендропарку "Олександрія" (в'їзд зі сторони масиву Гайок). Про цікаві та унікальні факти саду Браницьких розповість Еспресо: Біла Церква.
Історія створення
У 1815 році графиня Браницька запросила групу біоенергетиків з Італії. Після дослідження території спеціалісти відчули надсильну енергетику на клаптику землі та запропонували графині створити тут місце для оздоровлення.
Згодом під керівництвом молодого садівника Августа Єнса почали зводити високі 3-х метрові стіни і розсаджувати рослини на території площею 4 га. Для молодого Августа сад "Мур" став дебютним і досить успішним проєктом, а на честь його 50-річної безперервної роботи садівнику встановили залізну колону на території парку.
Магія чисел навколо
Сад "Мур" збудований з дотриманням сакральних значень цифрової міфології, щоб зберегти ту тонку енергетику, яка пронизувала це місце.
Стіни саду довжиною 240 м і 144 м шириною абсолютно точно зорієнтовані в просторі і кожна з них відповідає сторонам світу. До того ж, висота фундаменту відповідає висоті стіни, щоб формування негативної енергії нейтралізувались на "нульовому" рівні. В наш час муровані з цегли та оштукатурені стіни, яким більше 200 років, досі знаходяться в гарному стані.
Дерева та кущі на території парку розміщені дзеркально на однаковій відстані один від одного. Арка "Єви" веде до арки "Адама", яка тримається на трьох деревах, що немов демонструє відсутність одного ребра.
Арки Адама і Єви, Фото: Еспресо: Біла Церква
Окрім цього, у саду "Мур" є знак вічності, який сформовано з двох фігур: хреста і кола, які об'єднуються в одне ціле, що власне символізує чоловіче і жіноче начала.
Знак вічності, Фото: Еспресо: Біла Церква
Також, як розповів головний садівник парку Микола Іллєнко, одним із сакральних місць саду "Мур" є так звана "Піраміда", де за 30 хвилин перебування всередині біополе людини стає на 30-40 см ширшим. Окрім того, плоди, які ростуть саме на "Піраміді", більші за ті, що ростуть поза її межами.
"Піраміда - це місце неймовірної енергетики. Людина після перебування в піраміді зовсім інакше себе почуває. Але сидіти треба лицем на північ, а спиною на південь", - додає Микола.
Піраміда, Фото: Еспресо: Біла Церква
Від занепаду до відновлення
З самого початку існування у саду "Мур" вирощувалися фруктові дерева, різні сорти винограду, а деякі з них збереглися і плодоносять в наш час. Після 1924 року плодові дерева поступово видалялися і на звільненій від рослин території протягом багатьох десятиліть вирощувалися сільськогосподарські культури, які насаджувала вже радянська влада.
У 2007 році сад "Мур" відновили і засадили рослинами вже втретє, намагаючись зберегти його первозданний вигляд. Микола Іллєнко наголосив, що під час відновлення керувались усім: архівними фото, історичними документами в Україні і за кордоном, описами і картинами, щоб всі доріжки, розміри і квартали відповідали оригіналу.
Що з садом зараз?
Наразі в саду вирощують понад 2 тисячі плодових дерев української та зарубіжної селекції, які об’єднують більш як 300 сортів, а також велику кількість сортів винограду. Сад славиться також і своїм вином. Більше того, Браницькі у свій час побудували дегустаційну залу, яку, за словами головного садівника Миколи, відновили відповідно до тогочасного вигляду. Використовували майже ідентичні зразки тканин, дерева і цегли. У саду також тримають пасіку з закріпленою за нею лежанкою для апітерапії.
Пасіка, Фото: Еспресо: Біла Церква
У 2022 році сад "Мур" орендували білоцерківські ресторатори і зараз там проводять різні заходи і весільні церемонії. Після пандемії і початку війни відвідувачів і охочих придбати натуральні плоди і ягоди стало менше. Що цікаво, в саду використовують виключно натуральні добрива. Також головний садівник Микола Іллєнко розповів, що у цьому році врожаю набагато менше через спекотну погоду, але вони намагались вберегти усі рослини від посухи.
- Актуальне
- Важливе