
У Білій Церкві виставлять на аукціон три комунальні приміщення
На нещодавньому засіданні сесії міської ради депутати ухвалили рішення включити до переліку об’єктів малої приватизації три комунальні приміщення, які планують продати через аукціон
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Йдеться про такі об'єкти:
нежитлове приміщення за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 26 — площа 243,2м²;
нежитлова будівля: вул. Гоголя, 42/17 — площа 201,5м²;
нежитлове приміщення: вул. Зенітного, 115 — площа 229,9м².
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла церква
"Більшість цих об'єктів або не мають підвалів, або знаходяться в такому стані, що їх неможливо здати в оренду за адекватні кошти. Уже пробувалося це зробити, але марно. Технічний стан об'єктів погіршується, тому їх утримання є недоцільним. Пропонується реалізувати ці об'єкти на відкритих торгах", — зауважив начальник управління комунальної власності міської ради Руслан Гребенюк.
Надалі Управління комунальної власності та концесії проведе оцінку цих об’єктів. Після цього приміщення виставлять на продаж у системі Prozorro.Продажі.
Про дату та час проведення аукціонів повідомлять окремо.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Чому приватизація пам'яток архітектури не узгоджена з профільними комісіями?
Зазначимо, що це питання на сесії викликало жваве обговорення, адже в списку було ще три об'єкти архітектури місцевого значення, розташовані на площі Торговій, 16. Зокрема йдеться про:
нежитлове приміщення площею 195,7м²;
нежитлове приміщення площею 231,9м²;
нежитлове приміщення площею 22,6м².
Зокрема, під час засідання депутатка Ольга Нагорна звернулася до Руслана Гребенюка з питанням щодо приватизації об'єктів культурної спадщини, зокрема пам'яток архітектури місцевого значення.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Пане Руслане, ми завжди дуже швидко розглядаємо ваші питання на засіданнях і часто, після прийняття позитивних рішень на сесії, виникають непорозуміння, а іноді навіть скандали. Щоб уникнути таких ситуацій, скажіть, будь ласка, чому ви виставляєте на приватизацію об'єкти, серед яких є пам'ятки архітектури місцевого значення? Чому ви не узгоджуєте такі питання з профільними комісіями? Адже комісія з інвестицій займається лише приватизацією, а є комісія з охорони пам'яток історичного середовища, очільником якої є Олександр Балановський, і наша комісія з гуманітарних питань опікується культурою. Чому ви оминаєте ці комісії та не узгоджуєте важливі рішення з ними?", - зазначила вона.
Руслан Гребенюк відповів, що приватизація відбувається відповідно до вимог чинного законодавства, одним із яких є обов'язкове отримання дозволу органу охорони культурної спадщини при здійсненні приватизації. Він додав, що всі необхідні дозволи вже були отримані від Департамента культури. Окрім того, щодо аукціонів, за його словами, існують умови, які забезпечують збереження пам'яток, і ці вимоги прописуються в договорі купівлі-продажу з потенційним переможцем.
Зрештою, депутат Борис Смуток запропонував зняти три пам'ятки місцевого значення з розгляду до додаткового вивчення та розглянути їх на наступній сесії, і його пропозицію підтримали інші обранці. Він зауважив, що на попередніх комісіях ці питання не були розглянуті належним чином, тому в майбутньому потрібно більш уважно підходити до таких справ, щоб уникнути хаосу.
Які ще рішення ухвалили під час сесії ?
Нові субвенції та перерозподіл коштів: які зміни ухвалили депутати під час позачергової сесії?
483 тис. грн на підтримку КП "Комунальник" та 1,4 млн грн на благоустрій берега річки Рось: рішення міської ради.
Проблема використання електросамокатів: як міська рада планує врегулювати це питання.
Програма фінансування медицини збільшиться на 10 млн грн: що зміниться у лікарнях Білої Церкви.
- Актуальне
- Важливе