
Програма фінансування медицини збільшиться на 10 млн грн: що зміниться у лікарнях Білої Церкви
9 квітня під час 71 сесії Білоцерківської міської ради депутати розглянули низку важливих питань, спрямованих на покращення стану медицини у місті
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Перед початком сесії народний депутат Микола Бабенко звернув увагу на низьку заробітну плату працівників місцевого пологового будинку, зазначивши, що акушери отримують в середньому лише 8 тис. грн. на місяць.
"Я радий, що буде покращуватися матеріальна база першої та другої лікарні. Нарешті дійшли руки до медицини, і це важливо, але проблема в тому, що ми сьогодні втрачаємо найцінніше — кадровий склад. Потрібно поїхати в пологовий будинок і побачити, що 90% людей, які там працюють, старші за 55 років. Молодь там працювати не хоче", — зазначив він.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Також він акцентував на проблемі лікарні №1, де медичні працівники активно звільняються через заборгованість із виплати заробітної плати.
Читайте також: Понад 8,7 млн грн на медичні та ритуальні послуги: що планують покращити
Чи можна змінити ситуацію у Білоцерківському пологовому будинку?
Заступник міського голови Юрій Савчук, своєю чергою, підкреслив, що стосовно пологового відділення, необхідно зрозуміти, що міська рада не може надавати фінансову допомогу підприємствам, які мають пакети з НСЗУ, оскільки фінансування через ці пакети неможливе.
"Ми, думаю, знайдемо вихід. Найкращий варіант цієї ситуації — підвищення народжуваності нашого населення. Дуже б хотілося, щоб це сталося", — завершив Юрій Савчук.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Що більше у ході сесії було розглянуто також питання розвитку медичних установ. Зокрема, Юрій Савчук повідомив, що у 2024 році в ангіографічному відділенні лікарні №1 вже було проведено 58 операцій зі стентування, з яких 49 — лише в березні.
"Це найбільша кількість операцій, і всі вони безкоштовні для простого населення. Перша лікарня закуповує стенти за власні кошти та проводить операції. 49 — це найбільший показник у Київській області, щоб ви розуміли. Відділення виходить на певну потужність, і ми будемо його підтримувати, зокрема, через ремонт реанімаційного відділення, що також сприятиме цьому розвитку", - розповів посадовець.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Яке нове обладнання з’явиться у білоцерківських лікарнях у 2025 році?
Зрештою, депутати ухвалили проєкт рішення про внесення змін до цільової програми матеріально-технічного забезпечення комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Білоцерківської міської ради на 2025 рік. Зокрема, планується виділити додаткові кошти для лікарні №1 на закупівлю:
- нового обладнання для ЛОР-відділення, що дозволить проводити операції;
- комп'ютерного томографа для лікарні №1, оскільки наразі такого обладнання там немає;
- лапароскопічних стійок для покращення роботи хірургічного відділення.
Натомість для лікарні №2 планується придбати:
- електронно-оптичний перетворювач "С-арка";
- трубку для ангіографа, який вже встановлений;
- лапароскопічну стійку для хірургічного відділення.
Читайте також: Майже 6 млн грн на рентгенівську трубку: яка лікарня Білої Церкви хоче купити?
Юрій Савчук підкреслив, що комп'ютерний томограф, який наразі є в другій лікарні, вже здійснив 600 тис. досліджень, і всі вони були безкоштовними для пацієнтів. В той час як у приватному секторі одне обстеження коштує близько 1 тис. грн, друга лікарня надає ці послуги безкоштовно для громадян.
Загалом, програма фінансування збільшиться на 10 мільйонів гривень, але не всі пункти програми будуть профінансовані. Їх коригуватимуть на наступній сесії.
- Ремонт томографа та анестезіологічного відділення у міських лікарнях: скільки коштів планують виділити.
- Актуальне
- Важливе