Реєстр домашніх тварин: в Україні стартує перший етап нового проєкту
Його завдання — сприяти власникам у покращенні догляду за своїми улюбленцями, забезпечуючи безпечні та відповідальні умови для утримання котів, собак і тхорів.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Реєстер домашніх тварин - спільна ідея Міністерства аграрної політики та продовольства України разом з Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації, який буде доступний на платформі Дія. Проєкт реалізовано завдяки фінансовій підтримці донорів.
Читайте також: Трагедія безпритульних тварин: чому в місті не має притулку для пухнастиків
Головна мета - сформувати культуру належного догляду за тваринами та запобігти поширенню небезпечних хвороб. Це важливий крок у гармонізації законодавства України з європейськими вимогами. Таким чином, реєстр допоможе збирати та аналізувати дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та наявність вакцинацій. Це також прискорить пошук загублених улюбленців.
"Функціонування Єдиного державного реєстру домашніх тварин сприятиме підвищенню рівня відповідального утримання тварин в Україні. Хоча реєстрація буде добровільною, після старту кампанії з реєстрації тварин ми заохочуватимемо власників скористатися можливістю внести своїх улюбленців до Реєстру та за потреби провести ідентифікацію. Це не тільки підвищує шанси на повернення загублених тварин додому, але й допомагає державі краще розуміти епізоотичну ситуацію та планувати профілактичні заходи. У майбутньому ми плануємо інтегрувати український реєстр з міжнародними базами даних, що зробить процес ідентифікації ще ефективнішим", — розповів Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
Загалом у реєстрі зберігатимуться такі дані про котів, собак і тхорів:
- кличка та опис тварини;
- інформація про вакцинації;
- контакти власників або утримувачів;
- інші важливі для здоров’я улюбленців дані.
Запуск проєкту відбудеться у два етапи. Перший - авторизація державних та приватних ветеринарних закладів, другий - кампанія з реєстрації домашніх тварин, яка запланована на початок 2025 року.
- Актуальне
- Важливе