Еспресо. Біла Церква
Ексклюзив

Трагедія безпритульних тварин: чому в місті не має притулку для пухнастиків

25 листопада, 2024 понедiлок
12:40

Нещодавно у Білій Церкві невідомі вистрелили у собаку та намагались її переїхати автівкою. Наразі тварина перебуває під наглядом спеціалістів центру порятунку та реабілітації тварин "Безпритульний світ", а її стан йде на покращення

Зміст

Однак проблеми безпритульних тварин залишаються не вирішеними, оскільки це далеко не перший випадок жорстокого поводження з чотирилапими у нашому місті, а нелюди, які здійснюють подібні знущання, залишаються непокараними. Окрім цього, більшість пухнастиків не мають притулку, тому вони самотньо розгулюють містом у пошуках їжі. 

Фото: Еспресо: Біла Церква

Читайте також: На вул. Василя Симоненка невідомі розстріляли собаку, а потім ще й переїхали машиною.

Журналістка Еспресо: Біла Церква вирішила дослідити стан безпритульних тварин у Білій Церкві та дізналась, як небайдужі люди допомагають чотирилапим. 

У місті немає жодного притулку: в якому стані перебувають безпритульні тварини ?

За словами очільника центру порятунку та реабілітації тварин "Безпритульний світ" Олексія Журби, безпритульні тварини у Білій Церкві перебувають у неналежному стані. До того ж у місті офіційно немає жодного притулку.

Фото: "Безпритульний світ"

"У нас немає офіційних притулків. Ми теж не притулок, а офіційно зареєстрована організація. У нашому центрі для інвалідів, який є рехаб-зоною, ми займаємося соціалізацією, реабілітацією та лікуванням тварин, які постраждали через війну. Це можуть бути психологічні травми чи контузії. Іноді тварини не можуть змиритися зі своїм станом після ампутації лапи чи ока, тому ми показуємо їм, що життя продовжується", - пояснює волонтер та додає: "Кожен працює по-різному: одні закривають тварин і утримують їх, як у притулках. Ми ж зосереджуємося на адоптації, соціалізації та вигулі. Головне для тварини – це контакт із людиною та допомога: їжа, вигул та любов".

Фото: Еспресо: Біла Церква

Щобільше, місцева влада не зацікавлена порятунком тварин та не збирається будувати раніше обіцяний притулок, оскільки в умовах війни цей проєкт вважається недоцільним. 

"Муніципалітет нічого не робить, а мер, який під час виборів обіцяв будівництво притулку для тварин, тепер відмовився від своїх слів. Він посилається на воєнний стан і війну, заявляючи, що зараз це не на часі. Тим часом люди, які займаються допомогою безпритульним тваринам, залишаються без підтримки. Виглядає так, що влада не хоче братися за цю проблему, бо це потребує витрат, а не приносить прибуток. Тому, доки нинішня влада залишається при посаді, розв'язання проблеми безпритульних тварин у місті малоймовірне", - зазначає чоловік.

Наприклад, нещодавно до центру потрапила собака із величезною пухлиною, яка зрештою розпалась. Попри великі борги та інший напрямок діяльності, волонтери взяли бідолашну під свою опіку, провели операцію та надалі збираються займатись її реабілітацією.

Фото: "Безпритульний світ"

"До нашого центру надходить близько 1000 заявок в день, але фінансово ми не спроможні тягнути всю відповідальність Білої Церкви на собі. Волонтерів та охочих дуже мало, донатів теж. Загалом, допомагають нам міжнародні організації та люди, які зацікавлені нашим фондом та темою порятунку й евакуації тварин з фронту. Ми не можемо пройти повз пухнастиків з проблемами, тому ми допомагаємо. Однак це 1 із 10 випадків, коли ми можемо взяти на себе відповідальність і займатися цим. Лікування собаки з пухлиною триває, адже там плоскоклітинна форма раку. Думаю, ми ще як мінімум рік будемо її лікувати", - розповідає Олексій Журба.

Прикорм, соціалізація та вигул: чим особливий процес приручення тварини з вулиці?

Якщо ж людина наважилась приручити тварину з вулиці потрібно дотримуватись певних правил, оскільки чотирилапі стресують та поводяться агресивно при контакті з незнайомцями. Олексій Журба запевняє, що це нормальна реакція, оскільки тварині потрібно адаптуватись та звикнути до нового господаря. Та все ж найкращими способами приручення пухнастиків є прикорм, соціалізація та вигул. 

Фото: "Безпритульний світ"

"Якщо людина притримується цим 3 порадам, я думаю, що тварина швидко адаптується до людей та перебуванню у квартирі або притулку", - говорить волонтер.

Порода чи любов: що обирають люди? 

На думку Олексія Журби, тварину обирають по душі, а не за зовнішнім виглядом: "Тварини не можуть обирати, чи будуть вони породистими, гарними та здоровими, або ж безпритульними. Я не можу коментувати вибір людей, які шукають улюбленців лише за кольором чи породою — для мене це незрозуміло. Якщо я бачу, що тварина дивиться на мене моїми ж очима, я зроблю все можливе, щоб їй допомогти. А якщо вона захоче, то залишиться зі мною до кінця свого життя".

Підтримує погляди зоозахисника дівчина Лія, яка завжди намагається допомагати чотирилапим. Вона впевнена, що кожну тварину потрібно любити незалежно від її походження. Загалом, деякі безвідповідальні господарі залишають у притулках навіть породистих тварин.

Фото: особисті світлини Лії

"Шпіц чи лабрадор — це не статусний аксесуар, а така ж тварина, як і та, що з вулиці. У притулках можна побачити як звичайних, так і породистих тварин, і це доводить, що вони рівні. Є породисті тварини, які через недобросовісних господарів опиняються на вулиці й змушені виживати. А є вуличні собаки, яким пощастило потрапити до турботливих господарів, які дбають про них, водять до грумера та подорожують разом. Усе залежить від людей", - розповідає Лія.

За словами дівчини, добросердечності та любові до тварин її навчив тато. Він завжди рятував пухнастиків, які цього потребували: спершу котів, а згодом і собак. 

"Мені складно відповісти що саме мене спонукає допомагати тваринам, бо я не можу інакше. Вважаю, що співчуття та бажання дбати про них робить мене людиною. З самого дитинства мої батьки своїм прикладом показали, що треба так робити, бо тварини беззахисні, на них часто не звертають уваги, вони помирають від голоду, холоду та спеки влітку", - згадує мешканка міста.

Фото: особисті світлини Лії

Наразі в сім’ї дівчини вже близько 13 років живе пес Чак, а з нещодавніх пір кішка Вафелька, яку врятували від чоловіка із залежностями та психічними розладами.

"Чаку вже 13 років, але я досі пам’ятаю, як він потрапив до нас. На вулиці над ним знущалися, і мій тато розв'язав це питання, забравши його додому. Він був ще зовсім маленьким і, на щастя, не встиг ознайомитись з усіма “принадами” життя на вулиці. Загалом, Чак дуже добрий, розумний, чемний та приязний. Окрім цього, нещодавно я забрала кішку, яка жила з чоловіком із залежностями та психічними розладами, оскільки вона могла опинитися на вулиці. Її я назвала Вафелька, оскільки вона має ніжний персиковий колір хутра. Вона живе зі мною вже 6 місяців та ще вчиться приймати турботу та любов від людини", - поділилась своєю історією Лія. 

Проєкт ТОВ "4 лапи Україна": скільки тварин стерилізували у цьому році?

З 11 по 22 листопада у місті відбувся проєкт по стерилізації та вакцинації від сказу безпритульних тварин. Ініціатива  здійснилась за допомогою місцевої влади та небайдужих волонтерів і містян. Нещодавно проєкт завершився і за інформацією організації у Білій Церкві стерилізували близько 108 тварин.

Фото: Еспресо: Біла Церква

Як пояснив лікар ветеринарної медицини ТОВ "4 лапи Україна" Дмитро Чернецький до нашого міста команда завітала вже вчетверте. У порівнянні з попередніми роками ситуація з безпритульними в місті стала дещо краще, однак проблема залишається.

"У Білій Церкві наявна проблема з безпритульними тваринами, однак наявна позитивна динаміка. Раніше ситуація була гірше. Проєкт працюватиме 2 тижні. Наша основна мета — навчити місто та територіальні громади боротися з проблемою безпритульних тварин гуманним методом", - зазначив ветеринар.

Фото: Еспресо: Біла Церква

Так, 4 дні на тиждень вони оперували безпритульних собак, а в п’ятницю — котів. Загалом, у ловців у пріоритеті є більш "дикі" тварини, які не йдуть до рук.

"Котів ловлять за допомогою наркозу з дистанційною ін'єкцією. На відстані 8 м вони можуть потрапити в собаку.Тварину транспортують на базу і ми займаємося її стерелізацією у мобільній операційній. Натомість соціальних тварин просто беруть на руки та кладуть до клітки. Звичайно бажано уникати стресу у тварин, однак якщо вона є нервовою або агресивною її ловлять за допомогою дистанційної ін'єкції. Це абсолютно безпечно", - пояснив Дмитро Чернецький.

  • Пухнасті терапевти: як тварини рятують людей від депресії.
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.26
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
5 грудня
09:30
Віктор Яценко: розповідь про воїна, який захищав Україну
08:20
ракета "Довгий Нептун"
За минулу добу російська армія в Україні втратила 1580 солдатів, 13 танків та 31 БПЛА
2024, середа
4 грудня
20:30
Неймовірні зимові пейзажі від білоцерківчанки Галини Невінчаної
19:30
Сквирські спортсмени зайняли призові місця на чемпіонаті з боксу
18:57
Поліція Київщини розшукує 15-річного хлопця з Білої Церкви
18:30
світло
5 грудня діятимуть графіки відключення електроенергії
18:00
Огляд
Якою буде погода 5 грудня: прогноз у Білій Церкві та районі
17:30
Ексклюзив
Доля колеса огляду: на якому етапі реконструкція атракціону
16:30
У ДЮСШ "Олімп" відбулась Спартакіада серед спортсменів - дітей з порушенням слуху
15:30
У селі Фурси працюють над облаштуванням Алеї Героїв
15:00
Побив руками і додав зверху стільцем: на Білоцерківщині сталась п'яна бійка
14:30
Білоцерківська РДА закупила 24 дрони для армії: планує придбати ще 2
14:00
"Тепла зима": нова програма виплат від Мінсоцполітики
13:30
Ексклюзив
Крила можливостей: місце, де особливі діти стають щасливими
12:30
466 Пунктів Незламності діють на Київщині
11:25
5 грудня відбудеться прощання з 37-річним воїном Юрієм Пурчелою
10:30
Чи можна створити окремі графіки для багатоповерхівок і будинків з електроплитами: пояснили у ДТЕК
09:30
Василь Очківський: доброволець, який поліг за Україну
08:15
смерть рашистським окупантам
За минулу добу російська армія в Україні втратила 1670 солдатів, 7 танків та 29 БПЛА
2024, вiвторок
3 грудня
20:30
У Білій Церкві відбувся Відкритий чемпіонат з волейболу
19:30
Огляд
Центр допоміжних технологій для дітей з інвалідністю
3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю: які послуги діють на Білоцерківщині
17:30
Цифрова Білоцерківська громада: що чекає мешканців впродовж наступного року
16:30
Поліція розшукала двох дітей, які втекли від батьків
16:00
"Круті перці" пішли "з-під молотка" на аукціоні за 7,5 тис. грн
15:30
Білоцерківські танцюристи вибороли два золота на "Гордості Нації" (+ФОТО)
14:40
Білоцерківські копи зупинили на Одеській трасі п'яного водія без прав
14:10
Ексклюзив
Тарасівське родовище: чим небезпечне та чому мешканці проти
13:00
Біла Церква попрощалась з 52-річним героєм Дмитром Александровим
12:30
ремонт доріг
До кінця року в Тетієві відремонтують дороги
11:30
Сатира та гумор як зброя: у Центральній бібліотеці міста презентували збірку (+ФОТО)
10:30
Пожежа у Володарській громаді: горів житловий будинок
Більше новин