"Закрити інтернати, щоб діти зростали у сімейному середовищі": як допомогти дітям-сиротам громади почуватися краще
Питання дітей, залишених без батьківського піклування, зараз є актуальним як ніколи. Відповідно до Закону України існує чотири форми виховання: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу
На сьогодні в нашій громаді функціонує 5 прийомних сімей, в яких проживають 5 дітей, та 3 будинки сімейного типу, де проживає 38 дітей. Ми маємо гостру потребу в дитячих будинках сімейного типу і прийомних сім’ях, тому що є діти, у яких немає рідних, хрещених, тому необхідно знаходити родини, які готові взяти до себе дитину.
На жаль, зараз немає бажаючих створити будинок сімейного типу, адже це велика відповідальність, має бути власне житло і на це потрібні значні кошти. У комунальній власності зараз є два дитячі будинки сімейного типу, в яких проживають дві родини, тому відповідно інші сім’ї мають мати своє житло.
Ми в пошуку охочих, ми готові підтримувати таких людей, завжди допомагаємо і на зв’язку 24/7, незалежно чи будній чи вихідний день.
Для тих, хто хоче створити такий будинок, варто знати про поведінкові етапи дітей, адже кожна влаштована дитина перший рік свого життя в сім’ї буде перевіряти батьків, буде влаштовувати їм різні тортури, але батьки повинні це розуміти і їх всіх до цього готують на курсах підготовки. Майбутні прийомні батьки також проходять навчання з психологом, де їм розповідають про різні вікові періоди дітей і вчать знаходити спільну мову з ними.
Риторика держави зараз така, щоб повністю відмовитись від дитячих будинків й інтернатів, адже діти повинні зростати у сімейному середовищі.
Ми бачимо велику різницю, коли дитина виховувалась в інтернатному закладі, а коли в прийомній сім’ї. Був випадок, коли 17-річного хлопця з інтернату влаштували у прийомну сім’ю. І коли батьки-вихователі стояли в черзі у магазині і попросили його почекати, поки вони докуплять необхідне, хлопець злякався і не хотів, щоб вони кудись йшли. Ми потім аналізували цю ситуацію з колегами і прийшли до висновку, що кожен з нас проходив цей етап в дитинстві, коли боїмось залишитись самими в черзі, але він проходить цей етап у 17 років.
Ось чому дітям важливо зростати в сім’ї, де їх будуть готувати до дорослого життя.
- Питання усиновлення та надання тимчасового піклування дітям набувають особливої актуальності в Україні, оскільки внаслідок активних бойових дій по всій території країни гинуть батьки
- Діти в умовах війни: хто піклується про малечу, евакуйовану з небезпечних територій
Про автора: Марина Гончарук, начальниця служби у справах дітей Білоцерківської міської ради
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе