"Всі 30 дітей як рідні": родина Масло дарує батьківську любов тим, хто її потребує
Питання усиновлення та надання тимчасового піклування дітям набувають особливої актуальності в Україні, оскільки внаслідок активних бойових дій по всій території країни гинуть батьки
У Білій Церкві ведуть активну кампанію щодо всиновлення, проводить її місцева служба у справах дітей. Чи багато родин вже прийняли на виховання дітей - читайте в ексклюзивному матеріалі журналістів телеканалу Еспресо: Біла Церква.
Дати свою любов та піклування багатьом дітям, які втратили своїх батьків, справа не з легких, адже не кожен може знайти у своєму серці стільки доброти. У Білоцерківській громаді функціонує 5 прийомних сімей та три дитячих будинки сімейного типу.
"Дитячий будинок і прийомна сім'я отримують заробітну плату близько 3,5 тис. грн і відповідно держава також нараховує на кожну влаштовану дитину близько 7,5 тис. грн. Якщо дитина інвалід, то там більша сума. Ми шукаємо прийомні сім'ї і проводимо широку інформаційну кампанію", - розповідає начальниця служби у справах дітей БМР Марина Гончарук
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Історія родини Масло
Усі, хто наважився на створення прийомної родини, спершу мають пройти курси підготовки. Вони потрібні, аби бути готовим до всіх етапів та складнощів співмешкання з прийомною дитиною, щоб знайти з нею спільну мову та побудувати дружні стосунки. Прикладом такої родини є "Дитячий будинок сімейного типу" у селі Вільна Тарасівка. Світлана та Василь Масло створили його ще у 2008 році, адже це було їхньою мрією, дати любов тим, хто цього найбільше потребує.
"Завжди хотілося допомогти маленьким діткам, але по молодості не змогли. Наші рідні діти відійшли від нас і ми задумались над цим, що треба комусь віддавати свою любов, ласку, тепло і от вирішили створити дитячий будинок сімейного типу", - ділиться Світлана.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
У чоловіка та жінки є двоє власних дітей, але зараз вони стали названими батьками для ще 9 хлопчиків та дівчаток різного віку. Родина стверджує, біологічні діти їх підтримали у цьому. Наразі вже 30 вихованців вийшли з їхнього будинку. Про перші знайомства згадують зі щемливими емоціями.
Подружжя ділиться, що усіх люблять як рідних, і для кожного є місце в їхньому серці. Всі допомагають батькам на кухні, наприклад, накрити чи прибрати стіл, або ж приготувати сніданок. Діти дружні, грають в ігри та підтримують один одного завжди.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Дуже тут подобається, комунікуємо нормально. Всі дуже добрі. Татові більш хлопці допомагають, а ми мамі на кухні з прибиранням", - розповідає вихованка Марія.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Світлана розповідає, мріє, аби діти, які не мають рідних батьків, мали змогу проживати у будинках сімейного типу, у патронатних чи прийомних родинах, адже така форма виховання допоможе їм краще соціалізуватися, відчути любов та опіку.
Яка ситуація у громаді?
Нині існує 4 форми сімейного виховання. Найвідоміша з них це усиновлення, і наразі на обліку служби у справах дітей міста перебуває 13 кандидатів, які б хотіли усиновити дитину. А ось малят нараховують 37. За поточний рік вже свої родини знайшли 3 дітлахів. Також їх можуть брати під опіку, за наявності близьких родичів.
"У нас також є прийомні сім'ї і дитячі будинки сімейного типу. Прийомна сім'я - це можливість влаштування до п'яти дітей, а до дитячого будинку сімейного типу ми маємо можливість влаштовувати до 10 дітей. Це єдина їхня різниця", - додає Марина Гончарук
Кожна дитина заслуговує на батьків, і не важливо, рідні вони чи прийомні, головне, щоб зростали у любові та комфорті.
- Актуальне
- Важливе