
Чому важливо захищати шкіру від сонця кремами з SPF
Перебування під прямими сонячними променями може мати згубний вплив на стан шкіри людини, а також може спровокувати важкі захворювання
Косметологиня Альона Борисова розповіла для Еспресо: Біла Церква декілька основних правил, що допоможуть убезпечитися від сонячних опіків.
Сонцезахисний крем зі SPF - це не просто літній аксесуар, а необхідний засіб захисту шкіри від шкідливих ультрафіолетових (УФ) променів, які викликають сонячні опіки та пришвидшують старіння шкіри.
Що таке SPF?
SPF (Sun Protection Factor) - це показник рівня захисту шкіри від УФ-випромінювання. Найпопулярніші варіанти - SPF 30 та SPF 50. SPF 30 блокує приблизно 96,7% УФ-променів, тоді як SPF 50 — до 98%.
"Різниця може здаватися незначною, але для чутливої шкіри ці 1,3% дуже важливі", — зазначає косметологиня Альона Борисова.
Фото: Альона Борисова
Як працює SPF?
Без захисту шкіра може почервоніти вже через 10 хвилин перебування на сонці. SPF 30 продовжує цей час у 30 разів (приблизно до 300 хвилин), SPF 50 - у 50 разів (до 500 хвилин).
Однак, за словами фахівчині, незалежно від цифри, сонцезахисний крем потрібно оновлювати кожні 2 години, оскільки піт і себум знижують ефективність захисту.
Як правильно обрати SPF?
- чутлива шкіра: SPF 30 - оптимальний варіант;
- жирна шкіра: краще використовувати SPF 50;
- нормальна або комбінована шкіра: влітку - зволожуючий крем із SPF, взимку - захисний крем.
SPF важливо використовувати цілий рік, особливо для шкіри з пігментацією, куперозом або підвищеною чутливістю.
SPF взимку: не менш важливо
Зимовий сонячний вплив є не менш агресивним, адже сонячне проміння відбивається від снігу, створюючи при цьому подвійний ефект. Особливо важливо наносити SPF перед виходом на мороз чи вітряне повітря, а ще краще — дати крему кілька хвилин увібратися перед виходом.
Хімічні чи фізичні SPF - що обрати?
- фізичні SPF (на основі оксиду цинку або діоксиду титану) - легкі, підходять для вагітних та годуючих жінок;
- хімічні SPF проникають у верхній шар шкіри, частково навіть в кров, і можуть викликати подразнення при неправильному використанні.
При виборі SPF крему косметологиня радить звертати увагу на некомедогенність продукту, щоб не забивати пори. І нагадує, що не варто займайтися самолікуванням. У разі проблем зі шкірою краще звернутися до фахівця.
- VR-терапія: як на Київщині лікуватимуть постраждалих від війни із симптомами ПТСР.
- Актуальне
- Важливе


