
З 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов риби: що потрібно знати
З настанням весни в українських водоймах починається період нересту – важливий етап природного відтворення рибних запасів
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція столичного округу.
У цей час риба відкладає ікру, а порушення спокою на водоймах може негативно вплинути на її популяцію. Так, згідно з законодавством, визначені періоди нерестової заборони на вилов риби:
- на Київському та Канівському водосховищах – з 1 квітня до 10 червня;
- на всіх інших річках – з 1 квітня до 20 травня;
- у тимчасових водоймах – з 1 квітня до 30 червня.
"Нагадуємо рибалкам, що в цей період дозволено здійснювати виключно любительське рибальство: використання гачкових знарядь лову з не більше ніж двома гачками на рибалку або спінінга з однією штучною приманкою з берега на дозволених ділянках водних об'єктів", - наголошують у повідомленні.
Читайте також: Екологічний стан річки Рось: проблеми та шляхи їх вирішення (+ФОТО).
Також любительське рибальство дозволяється лише в межах добової норми вилову (до 3 кг + трофей), з дотриманням мінімальних розмірів дозволених до вилову водних біоресурсів (окрім видів, занесених до Червоної книги України) та виключно визначеними законодавством способами.
Окремо нагадуємо, що до 31 березня на водоймах Київської області діятиме заборона на вилов щуки.
Адміністративні штрафи
- За порушення правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність – від попередження до штрафу від 34 до 170 грн.
- За грубі порушення (використання вибухових речовин, отруйних засобів, електроструму, сіткових знарядь лову тощо) – штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь лову та незаконного улову.
- За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ.
Також нараховується розмір завданої шкоди за кожну незаконно виловлену рибину:
- Щука – 3 468 грн;
- Окунь – 3 162 грн;
- Лящ – 1 649 грн;
- Лин – 1 598 грн;
- Карась сріблястий – 1 581 грн.
- Актуальне
- Важливе