
Прогнози невтішні: через травневе похолодання під загрозою врожай плодових дерев
Через весняні приморозки багато фермерів залишились без врожаю фруктових культур. Частина господарств на межі банкрутства
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Цьогорічний травень виявився аномально холодним. Погода більше нагадує ранню весну і дивує навіть метеорологів.
"За середніми даними за 30 років заморозконебезпечний період в Україні закінчується 25 травня. Тобто самі заморозки у травні не є унікальним явищем, але за їхньою тривалістю та інтенсивністю ситуація дійсно унікальна", – каже у коментарі Еспресо агрометеоролог Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.
Масштаби втрат урожаю плодових через весняні заморозки
Цьогоріч від цих природних факторів багато втрат зазнали аграрії Білоцерківщини. Одна із них агрофірма "Колос", що розташована в селищі Пустоварівка. Як зазначає агроном-садовод Віктор Машківський, прогнози щодо урожаю плодових культур невтішні. Адже останні приморозки привели до жахливих наслідків.
"Черешня на площі 7 га замерзла на 100%. Яблуня на площі 45 га замерзла на 98%. Урожаю як такого в нас не буде...", - бідкається пан Віктор.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Ціни на продукцію зростуть: аномальний холод знищив плодові сади
Плодові культури, які на цьому підприємстві вирощують для виробництва соків, серйозно постраждали від неочікуваних весняних заморозків. Як наслідок на агрофірмі — прогнозують суттєве подорожчання сокової продукції через нестачу фруктів.
Аграрії намагалися врятувати дерева за допомогою методу обдимлення, однак безуспішно: температура в нижніх частинах садів сягала критичних -7 °C, тоді як ця технологія ефективна лише до -3…-4 °C.
Агроном зазначає: таких масштабів підмерзання за останні 15 років у регіоні ще не фіксували. Наслідки вже відчутні — втрати врожаю можуть серйозно вплинути не лише на виробництво, а й на ринок цін.
"За всю історію нашого садівництва це перший раз... Було таке, що частково підмерзав сад, але, щоб повністю такого ще не було... Дійсно урожаю в цьому році вже не буде, будемо очікувати на наступний рік... Дерева не будуть просто стояти, вони протягом року будуть рости та розвиватися. ", - підсумував Віктор Машківський.
- Весняний посів: як підготувати ґрунт та отримати багатий урожай?
- Актуальне
- Важливе


