
Нове покоління захисників: як у 72-й ОМБр реалізовують "Контракт 18-24"
"Контракт 18-24" - нова ініціатива для молоді, яка викликала чимало обговорень. Багато хто вважає, це шансом на розвиток і справедливу службу, а ще омолодження української армії
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква
Серед низки бригад, до яких можна долучитися є і білоцерківська 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців. Як проходить підготовка, що пропонують молодим бійцям та про їхню мотивацію, розкажуть журналісти Еспресо: Біла Церква.
Загалом протягом 45 днів молоді бійці опановуватимуть військову справу під керівництвом інструкторів із бойовим досвідом. Акцент — на вогневій підготовці, тактиці ведення бою та військовій медицині.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Цей проєкт Міністерство оборони розпочало майже два місяці тому. Він передбачає добровільну службу протягом року, фінансове заохочення та низку соціальних гарантій. Як розповідає сержант-менеджер Чорних Запорожців Георгій Михайловський, нині серед низки бригад їхня посідає провідні позиції за поданими заявками.
Читайте також: "Контракт 18-24": як перші добровольці проходять підготовку у 72-й ОМБр ім."Чорних Запорожців"
"По часу це: 45 днів базової військової підготовки, 14 днів фахової підготовки за обраною спеціальністю, і 14 днів адаптації в підрозділі. Після підписання контракту в перших 5 днів нараховується 200 тис. грн. По закінченню базової військової підготовки — нараховується 300 тис. грн, по звільненню зі Збройних Сил — 500 тис. грн", - додає сержант-менеджер.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Але все починається з вибору підрозділу, а потім — заява та співбесіда. Цей вид контракту, як пояснює Георгій, передбачає службу на посадах стрільця, гранатометника, розвідника та похідних від них. Він додає, що подати заявку можна на сайті Міноборони або безпосередньо через 72-гу бригаду.
"Найбільша мотивація, згідно з нашими опитуваннями, — це патріотичні погляди. На 2 місці — визначений термін служби, і на 3 місці — вже грошові виплати. За бажанням контракт можна буде продовжити або звільнитися і отримати відстрочку від призову терміном на 1 рік", - зазначає Георгій Михайловський.
Дмитро з позивним Хантер став одним із перших, хто уклав контракт із 72-ю ОМБр та нині проходить підготовку. Він розповідає, що на початку повномасштабного вторгнення допомагав теробороні, а згодом долучився до одного з ДФТГ у Сумській області. Проте за 3 місяці хлопець вирішив вступити до університету.
Читайте також: Славетна 72 бригада ім. "Чорних Запорожців": що пропонують рекрутам.
Також додав, що ще під час навчання дав собі обіцянку: якщо війна не завершиться, то після закінчення навчання підпише контракт зі Збройними Силами або з іншим військовим формуванням. За фахом він викладач образотворчого мистецтва — художник, реставратор, педагог, проте нині займається зброєю.
"Ну, мені подобається, я з дитинства завжди любив зброю, полювання, риболовлю. Я вважаю, що кожен громадянин має стати на оборону нашої країни, оскільки у нас зараз йде війна, і ця війна — на виживання. У нас немає другого вибору, окрім того, щоб боротися за свою свободу та незалежність", - каже Дмитро.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Після проходження підготовки та адаптації добровольці розпочинають службу у вибраній частині. З цього моменту вони залучаються до виконання бойових завдань, що оголошуються окремим наказом командира. За словами курсантів, їх забезпечують усім необхідним — як спорядженням, так і харчуванням.
Два роки — з 18 до 20 — я тренувався. Я знав, що тут буде не дуже легко. За контрактом нам все видають, ми не тратилися. Родичам я теж сказав, що нічого не треба: якщо потрібно буде — я сам куплю", — розповідає доброволець 72-ї ОМБр Богдан.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Контракт у 72-й бригаді підписують не лише хлопці, а й дівчата. І в цьому плані Чорні Запорожці знову серед перших. Ряди війська поповнила 21-річна Вероніка, яка вважає, що на фронті стать не має значення. Перші молоді добровольці, які долучилися до білоцерківської ОМБр, вже склали присягу та стали частиною згуртованої родини, де пліч-о-пліч стоять на захисті нашої держави. Адже перемога — їхній спільний вибір.
- Розмінування: як сапери рятують життя, знешкоджуючи смертельні пастки.
- Актуальне
- Важливе