Ваучери на навчання та гранти на власну справу: як держава підтримує ВПО
Через повномасштабну війну багатьом українцям довелося починати життя з нуля, тож держава відкрила для внутрішніх переселенців нові можливості
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Надія застала повномасштабну війну у Херсоні. Упродовж шести місяців російської окупації вона щодня виходила на улюблену роботу, варила каву і годувала херсонців. Утім залишатися далі було небезпечно, тож разом із сім'єю приїхала до Києва в 2022 році. Жінка вже має великий досвід підприємництва, тож і тут вирішила відкрити власну кав'ярню. Для цього вона подалася на грант за програмою "Власна справа" від державного центру зайнятості.
Фото: скриншот із відео Еспресо.Біла Церква
"Ти приїхав і в тебе знову нічого немає, ти будуєш все з нуля. В будь-якому випадку дуже потрібен якийсь старт і цей старт окрім твоєї сім'ї, команди, людей, які тебе підтримують надала держава", - ділиться Надія.
Надія відчинила кав'ярню одразу після захисту бізнес-плану. За грантові кошти вона придбала необхідне обладнання, найняла на роботу інших внутрішньо переміщених осіб. Жінка також допомагає тим, хто мріє працювати у кавовій галузі, тож Надія у своєму закладі навчає усіх, хто хоче набути навичок бариста чи відкрити власну ресторацію.
Фото: скриншот із відео Еспресо.Біла Церква
Пані Анастасія родом з Луганщини і приїхала до Ірпеня ще у 2014 році. У місті вона заснувала корекційний інклюзивний центр для дітей у 2020 році, але через наступ окупантів її заклад був вщент зруйнований. Після деокупації Київщини жінка подалася на програму "Власна справа" та успішно захистила бізнес-план.
"Коли я відкрила центр, діти почали повертатись. Наприкінці 2022 року практично 90% дітей повернулись в Ірпінь", - розповідає Анастасія.
Умови отримання гранту чи ваучера на навчання
Максимальна сума гранту - 250 тис. грн. Гроші можуть бути спрямовані на придбання або оренду обладнання, меблів, сировини, землі чи приміщень. Обов'язкова умова отримання коштів - створення щонайменше одного робочого місця. А для тих, хто планує освоїти нову професію, держава пропонує програми перекваліфікації. Так можна опанувати одну зі 155 професій та спеціальностей цілком безоплатно.
Фото: скриншот із відео Еспресо.Біла Церква
Такою можливістю скористалася пані Ірина. Жінка за фахом вчителька української мови та літератури, працює у школі у місті Обухів, що на Київщині, куди переїхала у 2014 році з Луганщини. Водночас пані Ірина наважилася подати заявку на отримання ваучера, бо хоче надалі професійно розвиватися.
"Вже в цьому році маю отримати диплом магістра з психології. І для мене це велика радість", - поділилась Ірина.
Подати заявку на грантові програми можна через портал Дія. За потреби із цим можуть допомогти фахівці центру зайнятості, зокрема підкажуть як заповнити заявку на освітній ваучер. Це також можна зробити самостійно на сайті Державної служби зайнятості. Вже понад 20 тис. українців отримали гранти на власний бізнес і лише за цей рік стільки ж скористалися ваучером на навчання, з яких понад 14 тис. - люди віком від 45 років і понад 4 тис. - внутрішні переселенці.
- Актуальне
- Важливе