У Білій Церкві масово отруюють собак: як врятувати тварин
У місцевих пабліках Білої Церкви активно шириться інформація про діяльність догхантерів
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква, з посиланням на Центр порятунку та реабілітації тварин "Безпритульний світ".
За словами очевидців, у мікрорайоні Гайок та на Піщаному масиві виявили трупи тварин, які могли стати жертвами отруєння.
Так, мешканка останнього району Юлія розповіла журналістам, що поблизу свого будинку побачила мертву собаку.
"Вчора ввечері я прочитала пост на інстаграм-сторінці 'homeless_world.ua', де писали, що в нашому місті труять собак. А сьогодні близько 10:00 побачила труп собаки прямо на нашій алеї. Я не впевнена, що це отруєння, але, як мені здається, причина могла бути саме в цьому", — поділилася жінка.
За її словами, на Піщаному масиві завжди було багато тварин, а місцеві навіть самостійно займалися їх стерилізацією.
"У нас із собаками проблеми, бо вони збираються у зграї. Інколи поводяться агресивно щодо людей. Це, безумовно, потрібно вирішувати, але отруєння — це точно не правильний спосіб", — зазначила пані Юлія.
За її спостереженнями, собака, яку вона знайшла, ймовірно, померла ще вночі. Обійшовши район, жінка не помітила інших мертвих тварин.
Натомість пресслужба поліції пояснила кореспондентам, що повідомлення про інцидент дійсно зафіксували, на місце виїжджали патрульні, і наразі триває збір матеріалів.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Читайте також: Трагедія безпритульних тварин: чому в місті немає притулку для пухнастиків.
Як розпізнати симптоми отруєння у тварини та врятувати її?
За інформацією Центру порятунку та реабілітації тварин "Безпритульний світ", отруєння у собак проявляється сонливістю, порушенням координації, блювотою, піною з рота, виттям чи судомами. У важких випадках можлива втрата свідомості або пригнічення дихання.
При підозрі на отруєння у тварини потрібно терміново звернутися до ветеринарної клініки, оскільки максимальна кількість часу на порятунок - 30 хвилин.
Зазначимо, що по дорозі до ветеринарної клініки слід надати собаці першу допомогу. Рекомендується зробити укол препарату В6 у дозуванні 1,5 мл на 1 кг ваги внутрішньом’язово або підшкірно.
Якщо тварина при свідомості, можна викликати блювоту за допомогою 3% перекису водню, використовуючи дозу 2 мл на 1 кг ваги (максимум 50 мл). У разі відсутності результату процедуру дозволяється повторити через 10 хвилин.
Після надання першої допомоги собаку необхідно доставити до ветеринарної клініки для отримання професійного лікування.
- На вул. Василя Симоненка невідомі розстріляли собаку, а потім ще й переїхали машиною.
- Догхантери у Білій Церкві: собаку ледь не вбили з пневматичної гвинтівки.
- Актуальне
- Важливе