Спорт і підтримка: у Білій Церкві запрацює хаб для військових і ветеранів (+ФОТО)
В одному з приміщень стадіону "Трудові Резерви”, де колись стояли гральні автомати, нині створюють спеціальний спортивний простір для захисників
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
За словами військового 132-го батальйону 114 бригади ТрО та голови ветеранського руху "Реінтеграція Плюс" Олександра Терещенкова, вони реалізують сучасний підхід до реабілітації захисників, а це не лише спортивний, а й культурний складник.
"Один із наших проєктів – це колаборація керівництва "Трудові резерви" та Управління молоді та спорту. "Спорт для всіх" уклали договір про співпрацю щодо виділення приміщення для облаштування центру відновлення. Щоб внести ясність – це не медичний центр, тут не будуть проводити медичну практику, оскільки для цього потрібні профільні фахівці. Основний акцент буде на спортивних відновлювальних процесах", – розповідає голова ветеранського руху "Реінтеграція Плюс" Олександр Терещенков.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Створення хабу в процесі. Зараз з ветеранським рухом співпрацюють близько 300 військових, які готові до відновлення. Загалом у приміщенні планують облаштувати кімнату для фітнесу, а також поставлять адаптивні тренажери.
"Вхідна група буде облаштована пандусом, далі все буде на одному рівні – залита стяжка, зроблена підлога, щоб забезпечити мобільність і інклюзивність для людей з вадами зору. Це буде невелика вхідна група з перегородкою, за якою розміститься зал фітнесу з адаптивними тренажерами. Тут будуть роздягальні, а з іншого боку – кабінети, облаштовані у форматі Open Space, де працюватимуть психолог і реабілітолог, зокрема у сфері масажних маніпуляцій. Також буде кімната для спортивного туризму, що надалі використовуватиметься для тренувань у військово-патріотичних іграх. Крім того, облаштують зону воркауту, вбиральню та душові", – зазначає військовий.
Читайте також: Реабілітація захисників: яким спортом займаються військові?
Сам хаб першочергово націлений на військових, людей з інвалідністю та їхніх сімей. Але, якщо є бажаючі фізично та духовно розвиватись, то простір радий їх прийняти. За словами директора КЗ БМР "БМЦ ФЗН "Спорт для всіх" Олександра Мельниченка, вони хочуть відійти від стереотипів та створити місце, де всі будуть рівні.
"Оскільки ми живемо спортом і всі ним займаємося, ми створили програму, яка була б корисною для дорослих. Одне із завдань – залучити інклюзивність та ветеранів, підбираючи для них відповідні види спорту, які були б цікавими та в яких вони із задоволенням брали б участь, отримуючи позитивні емоції", – пояснив чоловік.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Крім того, волонтерський рух співпрацює з різними культурними організаціями, зокрема з театром ім. Панаса Саксаганського, аби ветеранам було легше відновлюватися та інтегруватися у соціум.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Про складнощі реабілітації не з чуток знає і Володимир, оскільки його брат проходив службу, і також мав труднощі з поверненням у цивільне життя.
"Після повернення була одна з розмов з моїм братом. Я помітив, що у нього виникали певні труднощі у спілкуванні з людьми. Кілька разів він розповідав, що йому важко знаходити спільну мову. Він казав: "Якось люди мене не розуміють". У нього було відчуття хвилювання перед тим, щоб з’являтися серед людей. Але я знаю, що вони разом проходили службу, і ось, зустрівшись з Олександром і хлопцями з ГО "Спорт для всіх", ми прийняли рішення: треба спробувати співпрацювати, щоб зробити щось корисне. Спочатку це були окремі заходи, потім виникла ідея створення ветеранського руху, ветеранського хабу. І зараз, з групою підприємців-однодумців, які мають можливості залучати кошти, ми проводимо певні роботи", – поділився співзасновник ветеранського руху "Реінтеграція Плюс" Володимир.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
До того ж, зовсім поруч стадіон "Трудові резерви", де воїни також можуть активно займатись спортом та підтримувати свій фізичний стан.
- У Білій Церкві відкрився безоплатний реабілітаційний центр для військових
- Актуальне
- Важливе