
Відомий білоцерківський диригент Віталій Саражинський зареєстрував торговельну марку “OrchestraVS”
"OrchestraVS"- Оркестр Віталія Саражинського отримав свідоцтво про авторське право, яке сприятиме захисту інтелектуальної власності на міжнародній арені
Про історію оркестру Віталія Саражинського, складнощі на шляху до отримання торговельної марки та юридичні аспекти реєстрації читайте у матеріалі журналістки сайту Еспресо: Біла Церква.
Музика і ризик плагіату - поняття невід'ємні, але як захистити власний витвір у сучасних умовах? Зрозуміло, що проконтролювати використання музики абсолютно всюди неможливо, адже музичні твори наразі супроводжують сучасного білоцерківця по життю. Так чи інакше музику прослуховують на стримінгових платформах, або ж відвідують концерти, уривки яких часто знімають на відео та викладають у мережу.
Втім, історія "OrchestraVS" це не тільки про музику, а й про натхнення і людей, які своєю вмілою грою можуть достукатись до людської душі.
Історія оркестру
"Те, що тобі подобається, його багато бути не може", - так Віталій Саражинський описує своє натхнення на створення оркестру.
В ексклюзивному коментарі для нашого сайту диригент поділився, що зважаючи на популярність рок-оркестру "Lords of the Sound" як в Україні, так і в Західній Європі, ще один оркестр українцям точно не завадить. Адже поки що "Lords of the Sound" продовжує своє життя саме в Європі.
Фото: фейсбук-сторінка OrchestraVS
Віталій Саражинський також додав, що створення торговельної марки це більше про створення так званого "свідоцтва про народження" оркестру, його офіційна реєстрація. І по своїй суті торговельна марка не надає ніяких гарантій безпосередньо оркестру, а от продукту - так. Це своєрідний захист від плагіату, від несанкціонованого використання музичних творів псевдо-колективами, які використовують для своїх виступів фонограму.
Фото: фейсбук-сторінка OrchestraVS
Процес реєстрації "OrchestraVS" тривав майже два роки і отримання свідоцтва можна назвати відправною точкою у діяльності колективу.
"Поки пройдуть всі перевірки, там доволі складний процес, тому що торгова марка реєструвалася не просто в Україні або в якомусь регіоні, а вона реєструвалася в світових масштабах", - поділився В.Саражинський.
Як вважає митець, враження виникають тоді, коли те, що ти створюєш чи створив, приносить результати. Це справжні враження, коли оркестр вийшов на сцену, подарував людям емоцію й вони пішли задоволені з глядацької зали. А ось отримання свідоцтва - це, як зазначає Віталій Саражинський, "крапка з початку речення, а не в кінці". Наразі кількість членів колективу залежить від того, який на даний момент планується проєкт, якщо загалом сказати, то від 32 людей до 60.
Фото: фейсбук-сторінка OrchestraVS
Юридичні аспекти реєстрації торговельної марки
Як розповіла адвокатка з права інтелектуальної власності та керуюча партнерка "Правничий дім "Копірайт" Юлія Іськова, процедура реєстрації торговельної марки в Україні може зайняти від 18 місяців до двох років (але чітких строків законодавчо та процедурно не визначено) і в залежності від різних факторів: наявність заперечень, обсяг поданих заявок і ефективність обробки в органах, що займаються реєстрацією (УКРНОІВІ).
Сама ж реєстрація торговельної марки складається з кількох етапів: подання заявки, формальна експертиза, кваліфікаційна експертиза та публікація рішення про реєстрацію.
Фото: особистий архів Юлії Іськової
Щодо мети реєстрації торговельної марки, то експертка зазначає, що це впливає на декілька факторів:
- захист від копіювання чи порушення: реєстрація торговельної марки надає ексклюзивне право використовувати назву свого бренду;
- юридичний захист: реєстрація торговельної марки дозволяє вести судові справи та захищати права у разі порушення, адже реєстрація визнає бренд як правовий об'єкт інтелектуальної власності;
- бізнес-перевага: зареєстрована торговельна марка відображає впевненість та професіоналізм, а також підвищує довіру клієнтів, створює позитивний імідж і сприяє зростанню впізнаваності самого бренду;
- комерційні переваги: збільшення вартості бренду сприяє залученості інвестицій, підвищує цінність. Також з'являється змога надавати ліцензії, франшизи.
Юлія Іськова зазначає, що зазвичай термін дії зареєстрованої торговельної марки становить 10 років від дати подання заявки. Після його завершення, якщо власник не бажає втратити права на торговельну марку, йому потрібно продовжити реєстрацію, сплативши встановлений державний збір.
До того ж марку можна продовжувати на нові 10 років нескінченно, якщо власник вчасно подає відповідну заяву. Зазвичай, її потрібно подати за кілька місяців до закінчення терміну дії (наприклад, за 6 місяців). Якщо термін не буде продовжено, марка втрачає свій статус, і її використання не буде більше захищене законом.
Крім терміну дії, права на торговельну марку можуть бути втрачено, якщо:
- власник марки не використовує її на ринку протягом тривалого часу;
- марка була скасована судом через порушення прав;
- власник добровільно відмовляється від реєстрації торговельної марки.
Отже, термін використання торговельної марки залежить від того, чи буде вона активно використовуватися.
- Культура для білоцерківців та гостей міста: чим живе Будинок органної музики.
- Актуальне
- Важливе