Тапалки та крипта: як сучасна молодь заробляє та чи легально
Сучасні технології створюють для молоді нові можливості заробітку, яких не існувало ще кілька років тому. Вони освоюють крипту і будують фінансову незалежність
Деякі також грають у ігри та заробляють справжні гроші. Чому ці способи стають такими популярними та які перспективи та ризики стоять за цими трендами розібрались журналісти телеканалу Еспресо: Біла Церква.
Не так давно у мережі з'явились ігри, які за виконання завдань, досягнення рівнів чи інші активності дарують користувачам так звані токени. Їх необхідно вивести на власний крипто-гаманець. Потім перевести в криптодолар, який можна обміняти на гривні або тримати в гаманці. Наш герой Олександр більш ніж пів року у вільний від основної роботи час намагається заробляти, граючи в "тапалки".
"Я просто грав перші декілька днів, думав, що закину це діло. Потім я бачу, що ця гра набуває певної популярності в соцмережах, а потім час від часу туди заходив. Не кожного дня, хвилин 15-20 в день приділяв, потім зрозумів, що можна підключити другий акаунт", - розповідає Олександр.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Для багатьох користувачів це не тільки можливість заробити, а й навіть інвестувати. Наприклад деякі токени, можуть зрости в ціні і приносити прибуток. Деякі з них можуть бути під загрозою знецінення. Однак, цього разу Олександру пощастило і з першої гри він вивів гроші, це й змотивувало його продовжити далі.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Ще одним з сучасних видів заробітку є криптовалюта, зокрема біткоїн. Нині він наблизився до позначки в 107 тис. доларів і підняв загальну вартість криптовалютного ринку вище піку часів пандемії. З появою криптовалюти у світі з'явилась нова професія - криптотрейдер. Білій Церкві вона теж не чужа. Експерт Олександр свої перші великі гроші заробив саме завдяки крипті.
"Це історія про те, коли я вклав близько $1 тис. і в результаті росту монети і спекулятивних дій над нею я отримав близько $6 тис. Це для мене досить непоганий результат був", - ділиться трейдер.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Біткоїн створили у 2008 році, тому що криза показала потребу в цифровій валюті. І як показав час, ця ініцатива стала досить прибутковою та популярною, особливо серед тих, хто повірив у неї з самого початку. За словами Олександра, на крипту впливають дві людини - Дональд Трамп та Ілон Маск. Хлопець розповів нам про основні види заробітку криптовалюти.
"Щодо заробітку на біткоїні досить популярним і найпростішим методом є його купівля на найнижчих рівнях і продаж через певний періоду циклу. Я особисто не встиг придбати біткоін за найнижчою ціною, яка була останнім часом, але успішно придбав певну частку саме на його вартості в $30 тис., тому за період очікування як я його придбав отримати два-три ікса - це досить непоганий результат", - розповів експерт.
За його оцінками, варто очікувати, що з 20 січня біткоїн зросте ще вище. Однак, щодо будь-яких вкладень варто свідомо приймати рішення та враховувати всі особливості.
Чи легальний такий бізнес та ігри?
Варто зазначити, що у цій темі є і не менш важлива - юридична складова. Адвокатка Тетяна Коломієць каже, що гравець криптотапалок має дбати про свою кібербезпеку, адже потрібно звертати увагу на те, хто є розробником гри та що прописано в умовах використання. А от обіг криптовалюти в Україні поки не врегульовано і пояснює фахівчиня це тим, що державні органи не можуть досягти згоди у тому, яку саме версію закону приймати.
"Якщо особа здійснює підприємницьку діяльність або будь-яку діяльність, спрямовану на отримання прибутку, то безумовно їй потрібна реєстрація ФОП. Важливе питання в тому, в якому саме розумінні вона цю діяльність здійснює. Якщо це діяльність з торгівлі криптовалютою, чи це діяльність з майнінгу, тобто безпосереднього видобутку цього криптоактиву. Навіть є квед щодо діяльності торгівлі обміну криптовалютами, іншою допоміжною діяльністю у сфері фінансових послуг крім страхування та пенсійного забезпечення. Отже, якщо особа просто грає в гру, то така діяльність не підлягає оподаткуванню. Якщо особа здійснює діяльність щодо обміну криптовалюти, то така діяльність теж підлягає оподаткуванню", - розповіла адвокатка.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
І хоч цей бізнес в Україні не легалізований, наша держава наразі посідає 4 місце серед найбільш дружніх до криптовалют країн.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
За словами голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, в Україні з високою ймовірністю узаконять криптовалюту вже у першому кварталі 2025 року, але на пільгові умови оподаткування розраховувати не варто.
- Актуальне
- Важливе