
Зростання захворюваності на ГРВІ у Білоцерківській громаді: чи підуть школи на карантин
У Білій Церкві та громаді фіксується стрімке зростання випадків грипу та ГРВІ, а епідемічний поріг уже перевищено
Директорка Білоцерківської районної філії ДУ "Київський ОЦКПХ МОЗ" Марина Ляшко в інтерв'ю Еспресо: Біла Церква розповіла про поточну епідеміологічну ситуацію у місті та громаді та чому школи не переходять на карантин.
Яка ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ в Білій Церкві та громаді?
Марина Ляшко повідомила, що спостерігається стрімке зростання рівня захворюваності. Якщо минулого тижня показники перебували на межі епідемічного порогу, то наразі його перевищено, і доволі суттєво. Зафіксовано різкий стрибок - перевищено на 29%. У порівнянні з попереднім тижнем загальний рівень захворюваності зріс на 35,4%, а серед дітей шкільного віку – більш ніж на 31%.
Читайте також: Захворюваність на ГРВІ та COVID-19 на Київщині зросла ще на 25,4%.
Варто зауважити, що ці показники - лише видима частина проблеми, адже статистика охоплює лише тих, хто звернувся за медичною допомогою. Наразі медична система, зокрема первинна ланка, відчуває значне навантаження, а в деяких випадках – навіть перевантаження. Багато людей, зокрема дітей, не звертаються до лікарів, а просто залишаються вдома, повідомляючи вчителів про свою відсутність на заняттях. І така ситуація має і свої негативні наслідки.
"Самолікування дуже часто призводить до якихось ускладнених ситуацій перебігу, неконтрольованого поширення інфекції, тому що людина не одразу звертається за медичною допомогою, продовжує ходити з якимись первинними ознаками захворювання: з першінням у горлі, з легкою нежиттю, навіть незначним підйомом температури. Продовжують і дорослі, і діти ходити в організовані колективи, і це призводить до масового поширення. А коли вони вже звертаються за медичною допомогою, то і мають якийсь і ускладнений перебіг інфекції, і, відповідно, ми маємо купу контактних осіб, які в подальшому хворіють", - додає фахівчиня.
Чому школи не йдуть на карантин?
Епідеміологиня розповіла, що згідно з комплексним планом, у разі відсутності 20% учнів через захворювання на грип та ГРВІ запроваджуються загальнокарантинні обмеження, і всі навчальні заклади, зокрема школи, призупиняють навчальний процес, переходячи на дистанційну форму навчання.
На сьогоднішній день для цього є всі необхідні можливості, і законодавство дозволяє директорам окремих навчальних закладів ухвалювати відповідні рішення самостійно. Якщо в конкретному закладі понад 30% учнів не відвідують заняття, переважно через хворобу, керівництво має право самостійно ухвалювати рішення про тимчасове закриття школи.
Наразі вже є випадки, коли окремі заклади змушені припиняти роботу через високий рівень захворюваності серед учнів.
"Тому ми ще чекаємо один тиждень, щоб ми дійсно розуміли, чи буде далі продовжувати погіршуватися ситуація, чи дійсно цей епідпоріг буде продовжувати зростати. Якщо дійсно така ситуація буде незмінна і дійсно прогресуватиме, то однаково буде прийматися рішення про закриття не окремих шкіл, або окремих класів, а дійсно це буде закриття на карантин хоча б на тиждень всіх освітніх закладів. На жаль", - каже Марина Ляшко.
- В Україні подешевшають важливі ліки на 30%: реальність, популізм чи необхідність (+ФОТО).
Повна версія інтерв'ю - на YouTube каналі Еспресо: Біла Церква.
- Актуальне
- Важливе

