Невтішна статистика по пожежах і загиблих на воді: про що нагадують рятувальники
На Білоцерківщині невщухають пожежі. З початку року трапилось майже 800 загорянь лише в екосистемах. До Еспресо: Біла Церква завітала провідна інспекторка Білоцерківського РУ ГУ ДСНС у Київській області Богдана Штика
- Ми помічаємо, що побільшала кількість пожеж. Чим це викликано та яка нині статистика?
- Зокрема, хотілося б відзначити значну невтішну статистику в екосистемах. Станом на сьогодні вже виникло близько 720 пожеж, що зумовлено недбалістю людей, порушенням правил пожежної безпеки, а також необережним поводженням з вогнем. Цьому сприяють такі фактори, як аномальна спека, також значні пориви вітру та необережне поводження з вогнем. За 9 місяців 2023 року всього виникло 767 пожеж.
Фото: Еспресо: Біла Церква
- А що робити з людською недбалістю?- Наші працівники наглядового блоку, які займаються саме запобіганням виникнення пожеж постійно проводять роз'яснювальну роботу з громадянами: рейдові та планові профілактичні відпрацювання. Щодня рятувальники згідно розроблених графіків виїздять до певного населеного пункту та інформують громадян, спілкуються із головами сільських рад, залишають тематичні листівки із застереженнями для того, аби охопити якомога більшу кількість людей і проінформувати їх про наслідки, які можливі під час контрольованого спалювання. Якщо вже виникла пожежа і ми під час рейду виявили палія, то притягуємо його до адміністративної відповідальності. Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає накладення адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. На посадових осіб штраф складає від 3060 грн до 6120 грн. Кожен громадянин, незалежно від віку, має дотримуватись чинного законодавства. Якщо людина порушила правила, якщо вона спалює сухі рослинні залишки, вона має бути притягнута до відповідальності.
- У які пори року найчастіше виникають загоряння сухостою?
- Зазвичай навесні і восени. Люди, на жаль, не можуть усвідомити те, що контрольоване спалювання в умовах спеки і в умовах поривів вітру може закінчитися масштабною пожежею.
Фото: Еспресо: Біла Церква
- Лише у Білій Церкві така ситуація чи також по районах?- Дана ситуація охоплює весь район.
- Росія продовжує атакувати мирних жителів, ніхто не застрахований від того, що прольоти бувають і в житлові будинки. Що робити, якщо людина опинилася під завалами?
- Ми рекомендуємо, по-перше, не панікувати, зберігати спокій, адже в такій ситуації рятувальники вже вирушають і потрібно якомога більше їм допомогти в тому, щоб вони якнайшвидше надали необхідну допомогу. Ми рекомендуємо, щоб був мобільний телефон, свисток поруч, щоб рятувальники могли якнайшвидше віднайти людину. Важливо зберігати сили.
- Скільки рятувальники мають часу, щоб доїхати до місця події?
- Терміни визначені законодавством, вони якнайшвидше прибувають до місця виклику. Жодна людина не чекає своєї черги, коли їй необхідна допомога. До того ж в кожному диспетчерському пункті є план залучення сили засобів. У кожної пожежі є відповідний ранг. І згідно з тим, якого рангу ця пожежа, виїжджає необхідна кількість техніки. Навіть прописано, який підрозділ та скільки має виїхати машин та рятувальників. Коли виникають масштабні пожежі та підрозділів не вистачає - викликається резервний караул.
Фото: ДСНС Київщини
- Щодо трагедій на воді: чи побільшала цьогоріч кількість потопельників?- Так, на жаль, ситуація також є невтішною. З початку 2024 року загинуло 24 людини, з них - дві дитини. Те, що стосується потопельників, переважна більшість випадків – це нехтування безпекою. В нас були випадки, коли молодики вирішили розважитися в стані алкогольного сп'яніння і переплисти вночі водойму. Закінчилось це трагічно - дісталися берега не всі. Рятувальники проводили пошуки. У зимовий час нехтують правилами безпеки рибалки, хоч ми з ними також працюємо та проводимо максимальну кількість бесід, та в них своє "покликання".
Фото: Еспресо: Біла Церква
- Щодо загоряння автівок: яка причина цього і чи у 2024 році такі випадки почастішали?- Почастішали. Завжди були пожежі автомобілів. Автівка може загорітися під час руху, так і коли вони припаркована. Причини – коротке замикання електричної системи автомобіля. Варто вчасно проводити технічне обслуговування та робити діагностику, аби попередити такі випадки.
- У разі, якщо під час руху загорілася автівка, що має зробити водій, окрім того, щоб викликати пожежну службу?
- Потрібно мати завжди вогнегасник, аби за необхідності скористатись ним. Людина має залишити автомобіль і спробувати загасити його самостійно первинним засобом до приїзду наших співробітників.
- Чи залучають білоцерківських ДСНС-ників до ліквідації ворожих атак?
- Так, наші рятувальники можуть залучатися на масштабні пожежі і не тільки на ті, які трапились внаслідок ворожих атак. Наші рятувальники можуть виїздити в інший район, так само як і інші райони приїжджають на допомогу до нас.
- Де можна навчатись на рятувальника та яким чином відбувається підготовка під час війни?
- Якщо людина хоче стати рятувальником, необхідне бажання та чудовий фізичний стан. Психологічна підготовка є не менш важливою. Охочі мають пройти тестування в нашому навчально-методичному центрі, де є психологи, які встановлюють, чи людина може працювати в умовах небезпеки, в умовах висоти. Якщо висновок тестування позитивний - людина приймається на роботу і навчається 4 місяці в наших центрах ДСНС. На роботу влаштовуються як чоловіки, так і жінки. У нас є оперативно-диспетчерська служба, де працюють переважно жінки. Жінок-рятувальниць в наших підрозділах, які я представляю сьогодні, поки що немає.
- Актуальне
- Важливе