Понад 63,3 млн грн з обласного бюджету виділили для сільгоспвиробників
Для підтримки сільгоспвиробників на Київщині запроваджено програму розвитку господарств та сільських територій на 2024-2027 роки. В рамках програми передбачено виділення коштів з обласного бюджету на загальну суму понад 63,3 млн грн
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Основна мета програми — зміцнити та розширити сільськогосподарський потенціал області, сприяти збільшенню робочих місць та залученню інвестицій.
За словами т.в.о. начальника управління агропромислового розвитку Київської ОВА Анни Пашко, за останні 5 років в області поголів’я корів скоротилося на 18%. На її думку, це негативно впливає на продовольчу безпеку регіону.
Зокрема, згідно з програмою передбачається часткове відшкодування закупленої вартості великої рогатої худоби, придбаних установок індивідуального доїння, дотацій на утримання корів тощо. Також частина коштів передбачена на розвиток льонарства.
Подача заявок на розвиток господарств триватиме до 1 жовтня. Детальніше з програмою можна ознайомитись на сайті Київської обласної ради.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Особливості програми розвитку господарств
"Перший напрямок — це часткове відшкодування вартості закуплених суб'єктами господарювання племінних телиць, нетелей та корів. На цей захід передбачено обласним бюджетом 2 млн грн. Загалом, здійснюється відшкодування в обсязі до 10 000 грн за кожну наявну закуплену голову, але не більше ніж 30% від фактичної вартості худоби без урахування податків", – зазначила Анна Пашко.
Окрім цього, фахівчиня розповіла і про інші напрямки програми розвитку господарства.
"Другий напрямок передбачає компенсацію вартості закуплених фізичними особами телиць, нетелей та корів. Третій напрямок — це дотація фізичним особам за утримання худоби, на що бюджетом передбачено 9,2 млн грн. Четвертий напрямок — це часткове покриття витрат на установки індивідуального доїння, які були придбані фізичними особами. На це бюджетом передбачено 500 000 грн", – додала вона.
- Раніше публікувався матеріал про те, як фермери ведуть господарство в умовах війни
- Актуальне
- Важливе