Чи є шанс у Білій Церкві створити першу спортивну команду футболісток?
У 2019 році ФІФА зробила революційний крок, виділивши $1 млрд на розвиток жіночого футболу. А з кожним роком з’являється все більше спортивних коментаторів, арбітринь та спортивних журналісток. Україна також намагається не відставати. Віднедавна мати жіночу команду є нормою УЄФА для клубів Української Прем'єр-Ліги. Яка ситуація із розвитком жіночого футболу у Білій Церкві та області - читайте в ексклюзивному матеріалі журналістки Еспресо: Біла Церква
У Білій Церкві футбол - найпоширеніший вид спорту. У місті діє 7 клубів, у яких тренуються хлопці різних вікових категорій:
- "Юр’їв"
- "Біла Церква"
- "Зміна"
- "Рось"
- "Арсенал"
- "Арсік"
- "Мрія"
Фото: Еспресо: Біла Церква
Та попри це, у місті жодної повноцінної команди дівчаток-футболісток немає. Начальник управління з питань молоді та спорту Сергій Мартинов наголошує, жіночий футбол у місті недостатньо розвинений. Тренери працюють над тим, аби юніорки зі "Зміни" брали участь у змаганнях на рівні області, щоб потім перейти на чемпіонати України."Жіночий футбол у Білій Церкві не так давно почав розвиватись. На сьогодні є лише одна дівчача секція. Спортивної бази наразі вистачає. У майбутньому після перемоги з’являтимуться нові поля та стадіони для футболу і жіночий футбол також розвиватиметься", - наголосив Сергій Мартинов.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Жіночий футбол у місті не розвивається на такому ж рівні, як чоловічий - зазначає тренер ДЮСШ "Зміна" Вячеслав Ганзевич. Дівчата, які бажають грати, доєднуються до хлопчачих команд. Окремо лише у "Зміні" існує секція спортсменок. Каже, раніше тренував лише хлопців, але проявляти ініціативу до футболу та зацікавлюватись ним почали і дівчата."Кожна дівчина потребує особливий підхід, дівчата стараються, тож працювати можна. Головне, щоб було бажання. Жіночому футболу точно є куди розвиватись", - розповідає тренер.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Хлопців Вячеслав тренував 3 роки, дівчат - лише рік, але вони вже демонструють хороші результати: у турнірі змагались із хлопцями та посіли 5 місце. Наразі готуються до матчу в Черкасах. У команді налічується 18 футболісток переважно 11-14 років. Лише декілька з них планують і надалі розвиватись у професійному футболі та будувати кар’єру. У команді є і одна переселенка з Донецьку, яка і раніше грала. Футболістка Вікторія займається понад 2 місяці. Ділиться, зацікавилась ним ще в дитинстві та планує грати професійно у жіночій збірній України.
Натомість для Марії гра - це хобі. "Багато хто вважає, що жінка має займатись танцями, а футбол - для чоловіків. Проте це помилково", - додає ще одна дівчина Анна.
Фото: ФК "Юр'їв"
Головний тренер збірної команди з футболу "Юр’їв" Вадим Мандрієвський зазначив, що мати жіночу команду є нормою УЄФА для клубів Української Прем'єр-Ліги. Наразі в Україні професійним футболом займається до 1 тисячі жінок."У наш час багато юних дівчат цікавляться футболом в Білій Церкві, тому, якщо створити матеріально-технічні умови для розвитку, то згодом можна отримати і професійну жіночу команду. Футбол - це не питання гендеру, а темпераменту, характеру та енергії. Адже дівчата на рівні з хлопцями займаються і боксом, і волейболом, і легкою атлетикою".
Фото: Еспресо: Біла Церква
Головний тренер ДЮФК "Мрія" Микита Романов підкреслив, що і в їхньому новому клубі є 2 дівчинки 10 та 14 років. Вони разом працюють із хлопцями, проте навантаження для різної вікової категорії різне. Набір до футбольного клубу як для хлопців, так і для дівчат триває.
"Треба час для того, аби набрати дівчат, навчити грати та створити команду. В Європі є нормою займатися футболом дівчатам разом із хлопцями, ми також можемо наслідувати їхній приклад. Адже футбол забезпечує всебічний розвиток дітей: фізичниий, емоційний, а також йде соціалізація."
Яка ситуація на Київщині?
Фото: Еспресо: Біла Церква
Голова федерації футболу Бориспільського району Олександр Курилко відзначив, що дівчачих команд на Київщині не так багато, адже лише останні декілька років жіночий футбол в Україні почав набувати популярності."Років 20 тому ситуація була критична, адже в жодній команді не було дівчат. Зараз працюємо над тим, щоб залучати їх чим більше. Беремо приклад з Європи, де футбол дуже розвинений. В Україні ж він розвивається не такими темпами, як хотілося б та попри це дівчата приходять і їм подобається. Федерація футболу обрала напрям розвитку жіночого трішки запізно, проте краще все ж так, ніж ніколи. Сприяти популяризації жіночого футболу має і Федерація футболу України, і Київської області".
За словами Олександра, найкраще жіночий футбол розвивається у Славутичі, де створена окрема дівчача команда. У Борисполі загалом існує 6 клубів та у всіх шести командах представлені панянки. Наразі хочуть створити окрему дівчачу команду.
Тренер МФК "Бровари" Гліб Сапожніков розповів, що у Броварах існує три окремі дівчачі команди.
Фото: МФК Бровари
"Попри війну, все ж зберігається позитивна динаміка росту жіночого футболу. Нещодавно відбувся чемпіонат області серед дівчат віком від 8 до 10 років. Мінімум 8 колективів взяли участь у даному змаганні, у кожній команді було по 10 футболісток. У Києві існує близько 10-12 команд".
- Актуальне
- Важливе