Кімната терапії іграшкою: як проєкт поширюється на Білоцерківщині (+ФОТО)
Терапія м’якою іграшкою - один з методів, який часто використовують у спілкуванні з дітьми. При цьому, вона може принести користь людям будь-якого віку
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Вже 5 місяців у селі Фурси, що неподалік Білої Церкви, працює кімната терапії іграшкою. Це всеукраїнський проєкт, започаткований громадською організацією "Генофонд нації" та арт-терапевткою Вікторією Назаревич.
Такі простори почали відкривати по країні на початку повномасштабного вторгнення і нині їх налічується вже понад півсотні. Головна мета - дати можливість дітям та дорослим у безпечних та комфортних умовах проживати травми, пов’язані з війною. Як розповідає волонтер Сергій, їхнє об'єднання працює у Фурсах вже рік і має низку напрямів. Зокрема, терапевтична кімната стала черговим вдалим проєктом, адже вона неабияк подобається місцевим.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Завітати на незвичайний сеанс можуть як малеча від 4 років, їхні батьки, так і всі, хто цього потребує. Кімната працює 4 рази на тиждень в середньому по 2 години. Але обов'язково потрібен попередній запис.
Психологиня Оксана Карпенко, яка проводить терапії, називає цю кімнату великим психологічним магазином, в якому не потрібно платити. Адже це про диво. А іграшка - найкращий провідник, який забезпечує комфортне спілкування та можливість дізнатись про проблеми. До того ж запаси м'якеньких легко поповнювати. Нині у просторі мешкає орієнтовно 350 іграшок.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
За словами фахівчині, спочатку людина вибирає персонажа, а далі відбувається взаємодія. Терапія в середньому триває 25 хвилин і наприкінці іграшку людина забирає з собою. Втім є ті персонажі, які працюють тут на постійній основі.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
За спостереженнями психологів, найчастіше у дітей виникає тривожність та проблеми у спілкуванні з однолітками. У дорослих - напруженість та схвильованість. Як ділиться ще одна фахівчиня простору Олена, коли людина переступає поріг кімнати, відразу видно як вона налаштована, який у неї стан і як краще з нею комунікувати. Але головне, щоб вибір пухнастика був самостійним.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Все відбувається не нав'язливо, адже метою є не розворушити людину, а відновити ресурс. Зазвичай на початку терапії як дорослі, так і діти досить закриті, а ось коли беруть до рук м'якого героя, то відчувають розслаблення і видно зміни виразу обличчя, у рухах та розмові.
До кімнати також прийшов 6 річний Марк. Каже, що у нього іграшок вдома багато, але захотів нового друга.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Без іграшок не пішли з кімнати і журналіст телеканалу Еспресо: Біла Церква з оператором: вони вибрали для себе ведмедика та песика.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Тож тепер у команді +2 м'яких працівника, які психологічно допомагають у роботі.
Ляльки, ведмедики-тедді та різноманітні персонажі: як майстриня-переселенка з Миколаєва створює дивовижні іграшки (+ФОТО).
- Актуальне
- Важливе