
Дружина у скорботі, а рідні намагаються зробити шлюб недійсним: що сталось у родині загиблого захисника
Дружина 48-річного воїна 72 бригади з позивним Балу вже довгий час не може поховати свого чоловіка, адже очікує результатів тестів ДНК. І поки жінка у скорботі, рідні коханого вирішили анулювати їхній шлюб через грошову компенсацію за загибель захисника
Про проблеми у родині загиблого захисника і боротьбу дружини читайте у матеріалі журналістів телеканалу Еспресо: Біла Церква.
Пані Тетяна зі сльозами на очах переглядає фото зі своїм чоловіком Володимиром, який зник безвісти у серпні минулого року. Розповідає, що до трагедії мала хороші стосунки з його родичами, але згодом, як стверджує жінка, вся людяність розбилась через жагу грошей.
За словами жінки, історія подружжя розпочалась у 2021 році, спочатку вони зустрічались, а після початку повномасштабного вторгнення почали жити разом. Пізніше чоловік отримав повістку та одразу вирішив, що ховатися не буде, та піде захищати Україну. Перед від'їздом чоловік та жінка офіційно побралися і повінчались та були невимовно щасливі.
"Я його зібрала, я как раз получила зарплату... От за два дня зібрали його на війну і поїхали на село, бо його забирали з Рокитного", - розповідає Тетяна.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Жінка каже, Володимир був родом з села Ольшаниця, тож часто їздили до його матері в гості, спілкувалась з дітьми від першого шлюбу тощо. Він намагався справно сплачувати аліменти та тримав зв'язок з рідними, навіть будучи на навчанні.
"Бул в Чернігівській області на навчанні от чуть більше місяця і 10 серпня їх переправили в Донецьку область, посьолок Селидове", - згадує дружина загиблого захисника.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Служив військовий у 72-й бригаді, і хоч як важко йому не було, завжди писав дружині. Тетяна показує переписку в месенджері та не може стримати сліз. Намагався писати навіть, коли передислокували до Вугледару, та казав: "Якщо не буду виходити на зв'язок, то не хвилюйся. Все буде добре". Це сповіщення було останнім від чоловіка, пізніше він вже вважався безвісти зниклим.
Як відомо, тіло Володимира у Дніпрі, нині проводять багаторазові тести ДНК, а ще паралельно йдуть суди з його родичами, які вирішили ще до поховання розділити неіснуючі кошти.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Я надіялася, що може він в полоні. Вони на дев'ятий день зібрали поминки, мене теж приглашали. Я отказалася і після того як я відмовилась приїхать на дев'ять днів у нас пішла отака суперечка", - ділиться Тетяна.
Як пояснює дружина, родичі захотіли усіма способами виштовхнути жінку із кола рідних, аби отримати 15 млн грн, та навіть запрошували у суд невідому особу, яка представилась коханкою Володимира. До них доєднався і староста, який теж свідчив проти офіційної дружини.
Жінка у розпачі показує свідоцтво про шлюб та стверджує, що не може уявити, як можна думати про якісь кошти, коли ані вона, ані родичі не бачили тіло. Журналісти Еспресо: Біла Церква також намагалися вислухати сторону родичів, зокрема сестри Тетяни, але жінка не дала конкретної відповіді щодо того, чи вважає вона невістку законною, та пояснила, що просто шукає свого брата, як і мати, яка залишилась без сина та продовжує доглядати господарство.
"Мені дуже больно про це балакати, тому що я вам кажу, що я шукаю свого брата. Все остальне я не хочу про це розмовляти, мені дуже важко і дуже больно, то що уже пройшло півроку як я займаюсь його пошуками", - заявила сестра і скинула виклик.
Дізнатися більше інформації від родичів не вдалося. Однак, як пояснив адвокат, такі родинні війни є поширеними як під час війни, так були і до повномасштабного вторгнення.
"Треба розуміти, що спадкоємці за законом в першу чергу це живі подружжя, це діти і це батьки, що залишились живими після смерті особи в даному випадку. Це от якраз Тетяна, це живі діти, які там є, і живі батьки, які і позиваються я так розумію до суду. Оці от 15 млн грн, що виплачуються - це одноразова грошова допомога, коли буде визнано, що військовий все ж загинув і буде встановлена та обставина, що він загинув в статусі захисника Батьківщини - це дуже важливо. Тоді сторони отримають право на звернення з відповідною заявою про отримання оцієї одноразової грошової допомого у вигляді 15 млн грн. Вони діляться в різних частинах на всіх, хто має на них право", - пояснює адвокат.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Нині суди тривають, та обидві сторони продовжують боротись за свою правду. Тим часом тіло захисника Володимира Рисака досі чекає на поховання на рідній землі.
- Актуальне
- Важливе

