
"Поезія – вільна душа України!": у Білій Церкві відбувся творчий вечір Василя Лясоти
6 березня у краєзнавчому музеї відбувся творчий вечір білоцерківського науковця та поета Василя Лясоти
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Під час заходу він презентував відеороботу "Дзвони Ярослава", а також декламував власні вірші, присвячені батьківщині, мові, народові та іншим темам. Присутні також переглянули створені раніше кліпи митця — "Жінкам України" та "Підземелля XXI віку". До події долучилися студенти та небайдужі містяни, а білоцерківські артисти доповнили програму патріотичними піснями.
Василь Лясота родом із Вінниччини, проте вже багато років мешкає та працює в Білій Церкві.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Сьогоднішній творчий вечір — це доповнення до величезної когорти заходів, що проходять на Київщині й загалом по Україні. Наш творчий тандем відбувся у прекрасному залі Білоцерківського краєзнавчого музею, а головним лейтмотивом зустрічі стало те, що українське слово — це пісня, це вільна душа. Варто відзначити, що українська мова налічує близько 250 тисяч слів, а кількість українських пісень сягає приблизно 400 тисяч. Жодна мова світу не має такого багатства. Тож цей вечір став своєрідним продовженням Дня української мови та вшануванням глибини нашого слова", — зазначив Василь Лясота.
Наразі Василь Лясота працює в Білоцерківському аграрному національному університеті. Він — доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри. Однак поетичне слово є невід'ємною частиною його життя ще з юності.
"У мене був чудовий педагог української мови та літератури, яка прищепила любов до слова. Саме з тих часів я несу це добре побажання на терени нашої держави. Крім того, коли навчався в університеті, я активно відвідував студії театру імені Саксаганського, а найбільше займався у студії театра ім. Івана Франка", — поділився письменник.
За його словами, його надихає те, що Україна — прекрасна, вільна, мирна та мудра країна, де мешкає величезна кількість талановитих і розумних людей.
"Варто лише поглянути на річку Рось чи на нашу прекрасну природу — вона сама надихає на створення українського поетичного контенту. Вадим Крищенко свого часу дуже влучно сказав: "Слово — це також багнет". І сьогодні на творчій зустрічі прозвучало багато поетичних творів, що є своєрідним літописом нашого сьогодення. Навіть у ці весняні дні ми поєднали ліричні мотиви в єдиному поетичному просторі", — підсумував Василь Лясота.
- Актуальне
- Важливе