
Коли культура не втратила ритм: ансамбль "Ровесник" святкує 40-річний ювілей (+ФОТО)
Народний ансамбль танцю "Ровесник" вже 40 років тримає ритм і сцену — і робить це по-особливому
У чому секрет такого довголіття та як білоцерківська молодь продовжує справу, започатковану ентузіастами ще у 1980-х, — розповіли журналісти Еспресо: Біла Церква.
Історія ансамблю розпочалася ще у 1985 році, коли хореографи Борис Гершман та Алла Нікітіна зібрали команду однодумців і створили першу танцювальну програму. Тоді в колективі переважали дорослі виконавці, які швидко вивели "Ровесник" на рівень затребуваного ансамблю. Через кілька років його майстерність була офіційно визнана — колективу надали звання "Народний художній".
Згодом засновники ансамблю виїхали за кордон, а справу продовжили їхні послідовники — під керівництвом Валентини Нікітчук. Як пригадує хореографиня, це сталося у 1999 році, і відтоді багато що змінилося.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Зараз у нас колектив став дитячим. Наймолодшим вихованцям — п’ять років, найстаршим — вісімнадцять. Хоч іноді буває й трохи більше. Але я хочу сказати, що ту марку, той високий рівень, який тримав колектив, ми підтримуємо. У нас трохи інша програма, ніж та, що була у першого покоління. Але є в колективі номери, які стали візитівкою нашого ансамблю. Саме їх ми перейняли від Бориса Гершмана, від того колективу", — розповідає керівниця ансамблю Валентина Нікітчук.
До пандемії коронавірусу у "Ровеснику" танцювали 120 учасників. Сьогодні - це півсотні юних артистів, які продовжують тримати ритм та планку. Переважно в ансамблі займаються дівчата, але є й хлопці. Колектив поділений на чотири групи: підготовчу, молодшу, середню та дорослу. Для кожної своя навчальна програма та особливий підхід. Спершу - відпрацювання рухів, потім репетиції та постановчий процес. А фіналом стає те, заради чого вони тренуються - виступи на сцені.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Не у всіх є бажання займатися саме народною хореографією. Чому? Тому що це дуже складно. У нас вивчають основи класичного танцю, народно-сценічного танцю, додається також партерна гімнастика. Це справді складно, адже існує певна техніка виконання рухів і трюків. І не всі діти можуть це опанувати — вони мають бути технічно та фізично підготовленими", — зазначає хореографиня.
Заняття в юних танцівників відбуваються переважно тричі на тиждень, залежно від групи. Тривалість - від однієї до двох годин. Адже у репертуарі "Ровесника" майже 40 хореографічних постановок, які потребують відточення. Основу складають українські танці, але є й мотиви інших народів світу. А це "Троїсті музики", "На Поділлі", "Ой ходила я в долину", литовський танець з черевичками та багато інших.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Вихованці та їхні батьки йдуть за керівником. Є керівник — є колектив. Є та людина, професіонал з великої літери, як наші керівниці Валентина Олександрівна та Інна Федосіївна. Звичайно, саме вони притягують до себе дітей, відкривають юні таланти. Завдяки народному танцю діти поринають у нашу культуру. Вони вивчають обряди, семантику, опановують рухи, які відтворюють те, що існувало раніше. Розумієте, репертуар — величезний, і він постійно оновлюється", — пояснила директорка КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини" Алла Радзівілл.
Читайте також: Від єврейської школи до культурного центру: чим унікальний Будинок художньої творчості у Білій Церкві?
У "Ровесник" діти приходять змалку як у гурток. Але залишившись тут на роки, можуть не просто навчитися танцювати, а й отримати свідоцтво про позашкільну освіту та продовжити хореографічну кар’єру. Майже кожен учасник колективу каже одне і те ж: "Танець - це більше, ніж захоплення. Це - їхнє життя".
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Найважче в танцях — це почати: вивчити номер, почати напрацьовувати майстерність, навчитися проявляти свій характер у русі. Мені дуже подобається наш колектив, але за дев’ять років були моменти, коли хотілося все кинути. Це, швидше, через невпевненість. Та з часом розумієш: без танців уже не можеш", — поділилася думками учасниця ансамблю Марія.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Майже всі ходять на бокс чи футбол. А мені подобається все: я і на танці ходжу, і на бокс, і на теніс. Це все дуже цікаво. Так, мабуть, існує така думка, що танці — для дівчат. Але я з цим не згоден. Мені справді подобається", — розповів учасник ансамблю Олексій.
Ансамбль популяризує українську культуру та прославляє Білу Церкву далеко за її межами. Бо неодноразово юні таланти ставали переможцями та призерами престижних конкурсів не лише в Україні, а й за кордоном: Польщі, Угорщині, та Болгарії.
"Я в "Ровеснику" вже три роки. Мені дуже подобається. Ти танцюєш, набираєш майстерність. Коли танцюєш, розумієш, що це важко. Але хореографи покажуть, що це зовсім не складно, якщо правильно розібратися", — пояснив учасник ансамблю Назар.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Мені дуже подобається займатися танцями, вони справді гарні. У нас хороший колектив. Мені особливо подобається "бабаків танець". Він складний, бо дуже швидкий і має доволі складні рухи", — додала учасниця ансамблю Владислава.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"У нас дуже хороші викладачі і красиві рухи. Насправді вони не такі складні. Якщо ти знаєш, як робити і слухаєш викладачів, все вийде. Але складно зробити гарну посмішку і поєднувати її з рухами, щоб і посміхатися, і добре танцювати", — пояснила Василіса.
40 років — ювілей, який доводить: талант, наполегливість і любов до справи не мають строку давності. "Ровесник" — це приклад того, як мистецтво передається з покоління в покоління. Адже український танець — це душа народу, яка не може втрачати ритм.
- Різні за віком, характером, поглядами, але їх об’єднала любов до хореографії: ансамблю танцю "Суцвіття" виповнюється 20-річчя.
- Актуальне
- Важливе


