Еспресо. Біла Церква
Ексклюзив

Мобілізація чи рекрутинг: як відбувається підготовка нових бійців у 65 бригаді

11 квітня, 2025 п'ятниця
17:15

Начальник відділення комунікацій 65-ї окремої механізованої бригади Сергій Скібчик в інтерв'ю поділився подробицями процесу рекрутингу та мобілізації в бригаді

Зміст

Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.

Загалом, 65-та бригада на 95% складається з мобілізованих, а не кадрових військових. Сформована була з вчорашніх цивільних бухгалтерів, менеджерів, юристів, і нині стала повноцінним бойовим підрозділом, здатним утримувати свою ділянку фронту протягом трьох років без перерви, без відновлення та без ротації, зберігаючи високий бойовий потенціал.

"Це означає, що в нашій бригаді дуже добре дбають про кадровий резерв. Якщо переходити до вашого питання про мобілізацію чи рекрутинг, що з цих систем краще, я не буду їх оцінювати, оскільки це мають бути більше експертні висновки, але наша бригада сьогодні робить ставку саме на рекрутинг. Людина, яка свідомо обирає військову професію, чітко розуміє виклики, які перед нею стоятимуть. Умовно кажучи, тягати важкий кулемет і літати на БПЛА — це різні речі. Якщо в людини є більше бажання, достатньо навичок і технічних вмінь для того, щоб освоїти посаду техніка чи пілота БПЛА, то звісно, вона може вибрати цю професію і потрапити саме в той підрозділ, де її знання будуть найбільш потрібні", — пояснив Сергій Скібчик.

Читайте також: 65-та бригада: три роки оборони Запоріжжя та нові технології на фронті.

Особливості набору до 65-ї бригади

Зокрема, для того, щоб потрапити до 65-ї бригади, існує система рекрутингових центрів. У нашої бригади такі центри є в Києві та Запоріжжі. Процес рекрутингу простий: людина звертається за телефоном до наших рекрутерів, які оцінюють її спроможності та бажання. Якщо кандидат погоджується, йому пропонують посаду. Для вступу достатньо подати заяву на ім’я командира частини. Після підписання цієї заяви командиром частини, кандидат може розпочинати службу.

"Тобто, нам потрібен такий спеціаліст по такому профілю, і ми готові його навчити. Тоді вже починається недовгий процес збору документів, далі людина приїжджає в рекрутинговий центр, її оформляють, і буквально за кілька днів вона вже буде в частині", — зазначив він.

За словами начальника відділення комунікацій 65-ї окремої механізованої бригади, психологи, рекрутери та консультанти бригади допоможуть кожному зробити свідомий вибір перед тим, як прийняти рішення про службу в гранатометниках, пілотах чи медиках. 

Система рекрутингу в бригаді дуже лояльна до побажань людей і адаптована так, щоб після свідомого вибору кандидат отримав необхідні знання та навички для служби в бойовому підрозділі. Наразі бригаді найбільше потрібні солдатські посади та спеціальності, зокрема стрілець-гранатометник, стрілець-помічник гранатометника, кулеметник, стрілець-санітар, механік-водій. 

Проте також є потреба в таких спеціальностях, як медична сестра, оператор БПЛА, майстер з ремонту та обслуговування БПЛА, спеціаліст з протиповітряної оборони, радіотехнік, оператори зенітно-ракетних комплексів та антидронових систем. 

В цілому, перелік спеціальностей досить широкий, включаючи як бойові, так і небойові посади, такі як військовий психолог, бухгалтер, кухар.

Підготовка новобранців: від базового навчання до бойових завдань

Окрім цього, Сергій Скібчик розвіяв міф про те, що новобранців кидають на нуль. Насправді це поодинокі випадки, якщо такі взагалі були. Перед тим як дати людині зброю, важливо зрозуміти її мотивацію, психологічний та фізіологічний стан, а також те, де вона зможе принести найбільшу користь. Тому рекрути, які потрапляють до бригади через відповідні центри, проходять базовий військовий вишкіл в навчальному взводі, отримуючи навички, необхідні для виживання в бою та ефективного ведення бойових дій.

"Саме на Запоріжжі ми говоримо про таку локальну систему підготовки конкретних навичок, які допомагають ефективно воювати саме в нашому секторі оборони. І лише після того, як людина проходить базову військову підготовку, що триває приблизно 45 днів, вона потрапляє до бойового підрозділу. Однак мова не йде про потрапляння на нуль. Перш ніж це станеться, новобранець ще проходить злагодження в колективі та адаптацію. Потім проходить близько 50 днів, перш ніж людина стане бойовим військовим, який знає, як поводитися зі зброєю, і лише тоді йому доручають більш прості бойові завдання, наприклад, підготовку бортів до вильоту, вивезення груп, ознайомлення з місцевістю або навчання їзди по замінованих територіях та в умовах без світла з нічним тепловізором", — розповів експерт.

В цілому, нових бійців забезпечують необхідною формою, одягом, зброєю, засобами захисту та всім, що потрібно для виконання навіть найпростіших бойових завдань. Якщо ж мова йде про більш спеціалізовані ролі, наприклад, розвідників, то такі бійці повинні пройти спеціалізовану підготовку. Зараз акцент робиться на повітряну розвідку, що вимагає відповідних навичок та знань.

"Відповідно, якщо він хоче придбати особисті окуляри для керування дроном, це вже його бажання. Але всі необхідні засоби захисту та амуніція, щоб він відчував себе повноцінною бойовою одиницею, забезпечує держава, зокрема наша бригада", — пояснив він.

Також Сергій Скібчик звернувся до тих, хто сьогодні ще сумнівається, чи варто обирати військові спеціальності та йти служити. Він зазначив, що війна не закінчиться сьогодні і, ймовірно, не закінчиться завтра. Вона торкнеться кожного, і тому важливо зробити усвідомлений вибір самостійно. Краще обрати спеціальність, з якою ви будете споріднені, і зробити цей крок без примусу.

Повна версія інтерв'ю - на YouTube каналі Еспресо: Біла Церква.

Теги:
Читайте також:
Біла Церква
+21.6°C
  • Біла Церква
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 40.97
    Купівля 40.97
    Продаж 41.58
  • EUR
    Купівля 46.59
    Продаж 47.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
20 квітня
12:00
Спортивні перемоги Білої Церкви на чемпіонаті України з боча
11:00
Ексклюзив
Опікуватися тими, хто живе у прифронтовій зоні: чим важливі місії волонтерів
09:30
Володимир Білозор: військовий із Тетіївської громади, який мужньо захищав Батьківщину
09:00
Христос Воскрес!: у Білій Церкві урочисто відзначили Великдень (+ФОТО)
2025, субота
19 квітня
19:30
У Білій Церкві відбулося змагання зі спортивної гімнастики серед юнаків: хто переможець (+ФОТО)
14:11
аварійна бригада
У Білій Церкві буде відсутнє газопостачання: дата та адреси
12:20
У Спасо-Преображенському соборі попрощалися із сержантом Романом Тупчієм (+ФОТО)
08:00
Великдень в українських традиціях: духовність та родинне тепло
2025, п'ятниця
18 квітня
20:00
Учнівські волейбольні змагання у Таращанській громаді: хто здобув медалі (+ФОТО)
19:05
Білоцерківці поділилися традиціями, яких будуть дотримуватися на Великдень
17:20
"New wave": білоцерківчанки здобули золото та срібло на міжнародному чемпіонаті
16:50
Ексклюзив
Дорожчає щороку: скільки коштує великодній кошик у 2025 році
16:00
Втрьох знущались з підлітка: поліціянти Київщини повідомили зловмисникам про підозру
15:20
Огляд
Гривнева мільйонерка у виконкомі БМР: що задекларувала Анна Олійник
14:10
Ексклюзив
колаж вчителі гроші
Молоді вчителі: чому низька зарплата стає перепоною для кар'єри в освіті
13:20
Оновлено
У храмах Білої Церкви відбудуться богослужіння до Великодня: розклад
13:00
За кермом був правоохоронець: нові подробиці моторошної ДТП з летальним наслідком
Більше новин