
Зведення будинку для дітей-сиріт у селі Великополовецьке під загрозою: що сталось
На Білоцерківщині волонтери хочуть звести будинок для дітей-переселенців з їх опікунами із прифронтових територій. Проте ініціатива натрапила на перепону - дозвіл на будівництво не можуть дати через борги попереднього власника земельної ділянки
Усі подробиці скандалу читайте у матеріалі журналістів Еспресо: Біла Церква.
"Ми не були до цього готові. Що "прилетить" від своїх", - саме з таких слів розпочинається допис на фейсбук-сторінці волонтерки Тетяни Люльки. За її словами, голова Фурсівської громади Сергій Шаравара "тримає її з підопічними дітьми в заручниках". Розповідає, що минулоріч вона шукала ділянку для облаштування приміщення для дітей-сиріт, які живуть з опікунами та є переселенцями. Знайшла таку місцину в селі Великополовецьке.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Згадує, вона відразу оголосила збір коштів для викупу ділянки площею 1,2 га та п'яти будівель. За її словами, власник придбав цю нерухомість ще у 2005 році, мав усі необхідні документи, що було підтверджено перевіркою нотаріуса та юристів.
Згодом вдалося зібрати 1,2 млн грн із необхідних 5 млн грн, після чого з'явився благодійник, який вирішив придбати ділянку та подарувати її фонду. Це було безпрецедентне рішення.
"3 лютого ми отримали документи про те, що фонд є власником з цільовим використанням цих будівель. Це дуже важливий момент, адже вони можуть бути використані лише як місце для проживання дітей з опікунами, що прописано в договорі дарування. Ми спеціально це уточнили, щоб до фонду не виникало жодних питань", – пояснює Тетяна Люлька.
Додає, що земля перебувала в оренді, а не у власності, тому одразу після отримання документів вони підготували необхідний пакет паперів і подали заявку на оренду ділянки.
Пізніше на земельній комісії у сільській раді благодійники розповіли про себе, свій проєкт і їх з радістю зустріли.
Читайте також: Діти в умовах війни: хто піклується про малечу, евакуйовану з небезпечних територій
Голова земельної комісії зауважив, що в документах вказано комерційне використання землі, хоча для притулку для дітей потрібне соціальне. Він порекомендував звернутися до юристів і змінити цільове призначення, давши на це пів години. Засновниця фонду відзначила, що така взаємодія з владою була для них цінною, і за відведений час вони проконсультувалися, внесли зміни та подали відповідну заяву, зазначивши нове призначення як соціальне житло і заклад охорони здоров’я, адже також планують створити реабілітаційний центр для родин полеглих героїв.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Під час чергової поїздки до Краматорська команда чекала на дзвінок з сільської ради після сесії. Але слухавка мовчала, тож волонтери самостійно зателефонували, де їм відповіли, що мають особисто зустрітися з очільником Сергієм Шараварою. І це вже насторожило їх.
"Коли я сказала, що ось фонд, то він сказав: "Нічого у вас не вийде, бо колишній власник винен гроші"... Ну гаразд, можливо у нього якісь особисті там стосунки, або якийсь особистий конфлікт був з колишнім власником. Я говорю, що ми тут ні до чого, вирішуйте питання, будь ласка, з колишнім власником. А давайте укладати угоду, якщо немає підстав, то дайте нам письмову відповідь, чому немає підстав. Я вам сказав поки колишній власник не вирішить питання, розмови не буде", - ділиться спогадами волонтерка.
Потім благодійники чекали ще два місяці та увесь цей час їздили у місії, до прифронтових зон. Після засідання земельної комісії вони отримали документ, де вказано, що на території, де має бути соціальний будинок, розташовані будівлі, що належать громаді. А це вулична вбиральня та погріб, тож тепер цю територію нібито треба вимірювати знову.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Позиція очільника Фурсівської ОТГ
Після гучного розголосу цієї ситуації у своєму відеозверненні Сергій Шаравара наголосив на співпраці та важливості підтримувати дітей-переселенців. В ексклюзивному коментарі нашому телеканалу він стверджує, що гострого конфлікту між ним і волонтеркою Тетяною немає.
"Під час війни це дуже складна робота і моральна, і фізична. Хочу подякувати. Насправді ніякого конфлікту в нас немає, не було і не буде в подальшому, тому що дві сторони зіштовхнулися з юридичною перепоною", - розповів голова Фурсівської громади.
За його словами, юридична перепона полягає в тому, що на цій земельній ділянці комунальної власності розташоване майно, передача якого має власну процедуру і порядок. Водночас наразі вже знайдено законний спосіб вирішення цього питання і робота над цим триває. Він також зазначив, що майно опинилося там через те, що земельна ділянка була сформована ще до об’єднання Фурсівської громади у 2015 році, і через помилку ДЗК та тодішнього розпорядника нині доводиться вирішувати наслідки.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Що кажуть у районній військовй адміністрації?
Зацікавлений у реалізації проєкту "Дім" і голова Білоцерківської РВА. Як стверджує Геннадій Сиваненко, потрібне не просто вирішення, а правове врегулювання, щоб не виникали такі ситуації. Та запевняє, що розробили алгоритм послідовних кроків, які будуть трансформовані у рішення.
"Про проєкт знав, а про хід його реалізації і проблеми, які виникли - ні. Оскільки звернень ні з боку волонтера і координатора проєкту Тетяни Люльки, ні від сільського голови Сергія Шаравари не було. Після першої ж появи інформації у публічній площині невідкладно відреагував", - йдеться у відповіді голови РВА.
Він додав, що спочатку було обговорення питання окремо з кожною із сторін, потім - спільна зустріч. У подальшому все буде вирішуватися без необхідності втручання керівництва адміністрації та широкого залучення громадськості.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Пізніше на своїй сторінці у соцмережі Тетяна Люлька повідомила, що питання врешті зрушило з мертвої точки. Офіс президента, обласна та районна військові адміністрації були з нею на звʼязку. І після спілкування з начальником Білоцерківської РВА Геннадієм Сиваненком та головою Фурсівської громади Сергієм Шараварою, все ж знайшли компроміс. У четвер, 27 березня, має відбутись позачергова сесія, яка і має вирішити нагальне питання.
- Актуальне
- Важливе