Для медичних закладів міста зменшилися виплати від НСЗУ: на які пакети послуг
Національна служба здоров’я зменшила фінансування медзакладам за двома пакетами. Як це позначиться на пацієнтах
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Національна служба здоров’я у вересні зменшила фінансування медзакладам України за двома пакетами. За першим, "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах", у нашому місті послуги не надає лише Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2. За словами генеральної директорки медичного закладу Галини Музиченко, такий пакет можуть підписувати лише ті лікарні, де є стаціонар.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Заступник міського голови Юрій Савчук у відповідь на інформаційний запит повідомив, що боргів перед лікарнями міста у НСЗУ немає. Водночас запис до лікарів у деяких закладах охорони здоров’я громади міг становити місяць очікування. Ця проблема пов’язана з відпустками лікарів, тож наразі ситуація покращилася.
За другим пакетом, "Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними у дорослих та дітей", НСЗУ теж скоротили виплати. Та оскільки такий пакет мають право підписувати лише онкологічні диспансери, договір за ним у Білій Церкві не уклала жодна комунальна лікарня.
Щодо інфекційних відділень, то головна лікарка Білоцерківської міської лікарні №3 підтвердила, що скорочення в їхньому закладі не планується.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Згідно з аналітикою сайту Національної служби здоров'я України, у порівнянні з минулими роками у лікарнях міста виплати від НСЗУ істотно знизилися:
Білоцерківській міській лікарні №1 за 2022 рік виплатили 123 млн грн, за 2023 рік - 107 млн, а у 2024 році планують дати лише 84 млн.
Міській лікарні №2 за 2022 рік виплатили 268 млн грн, за 2023 рік - 300 млн, а у 2024 році планують лише 215 млн.
У лікарні №3, №4 та Білоцерківському пологовому будинку спостерігається така ж тенденція. Проте в міській раді запевняють, що це відбувається через зменшення кількості населення. У пологовому будинку, зокрема, протягом 2023-2024 років зменшилися обсяги наданих пацієнтам послуг. Це пояснюється демографічною кризою в країні та міграцією населення. Відповідно, фінансування закладу від НСЗУ зменшилося на 8,9 млн грн.
- Актуальне
- Важливе