
65 ОМБр "Великий Луг": вмілі оборонці Запорізького напрямку
Вони стоять там, де українська земля гуде від вибухів, а небо щодня тримає на прицілі ворог
Про історію створення цієї військової частини, її бойові досягнення та чому росіянам ніколи не захопити південь України, поки там стоять наші - читайте у матеріалі журналістів Еспресо: Біла Церква.
У самому серці Запорізького краю, де простягався історичний Великий Луг — символ козацької вольниці, сьогодні стоїть на захисті України 65-та окрема механізована бригада. Вона була створена після початку повномасштабного вторгнення, а саме 16 квітня. Бригада пройшла через всю Україну та остаточно устаткувала свої позиції на Запоріжжі, стримуючи ворожі наступи.
"Наші позиції були доволі складними і непростими в плані рельєфу, тому що Запоріжжя, ну, мабуть, як і кожен регіон України, відрізняється своїм рельєфом урбанізований чи неурбанізований регіон. Так от, в нас на Запоріжжі якраз найбільша проблема в тому, що величезне плече пішого переходу. Хлопцям на позиції доводиться ходити порядка 4 км. І в умовах війни дронів це на сьогоднішній день, мабуть, є найбільшою загрозою і для виконання бойових задач, і для утримання тих позицій, тому що логістика вся пролягає через поля", - розповів начальник відділення комунікацій 65 ОМБр Сергій Скібчик.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Великий Луг" є ключовим підрозділом Сухопутних військ, який відіграє важливу роль у захисті південного фронту України. Загалом це Оріхівський напрямок, або так званий Роботинський плацдарм, який був на слуху у 2023 році, коли 65 бригада разом з іншими суміжними підрозділами розпочала контрнаступ на цій ділянці фронту, і зуміла відбити більше 10 км окупованої території.
"Зараз ми так само там залишаємося, тобто уже фактично біля трьох років наша бригада без відведення, без ротацій залишається на запорізькому напрямку, воює в активній обороні. І це свідчить про те, що в нас збережений бойовий потенціал, в нас гарно ставляться до солдатів, стараються їх берегти. Ну, зокрема, придумуються власні рецепти порятунку бійців, точніше збереження їх на позиціях. Це от мова йде про те, що інколи краще побути 10 днів, там, 15 днів на позиції, аніж мінятися кожних три дні. Тому що в умовах, ще раз повторюю, війни дронів, це дуже небезпечно", - додає військовий.
Фото: Еспресо: Біла Церква
65-та бригада включає різноманітні підрозділи, зокрема піхотні, танкові, артилерійські та зенітні частини. Крім того, вона активно впроваджує сучасні технології та головними завжди залишаються люди, зокрема медики. Як розповідає бойова медикиня Лілія з позивним "Весна", вона родом з Києва та мати трьох дітей. Але від початку великої війни разом з чоловіком служить у лавах ЗСУ, раніше ж перебувала на службі в поліції. Згадує, потрапити у військо було вкрай складно.
"Я почала шукати шляхи для того, щоб потрапити в Збройні сили. Звернувшись до військкомату Святошинського району, свого району, в якому я проживала тоді в Києві, мені повідомили, що, військовий комісар міста Києва заборонив категорично мобілізовувати жінок до лав війська. І як ми не намагалися із кадрами, із хлопцями із кадрового відділу проштурмувати навчальні центри. Ні, ні в яку жінок ні. І все.... На базі навчально-тренувального центру я закінчила курси, отримала сертифікат бойового медика і з ним вже знову подалась до військкомату. Ну все, там вже дуже швидко все це відбулося", згадує "Весна".
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Зазвичай медикиня не їздить на позиції, а поранені прибувають до неї, але бувають різні випадки. Частіше надає допомогу при мінно-вибухових пораненнях. Каже, завжди підтримує побратимів, та під час допомоги до кожного знаходить підхід.
Читайте також: 65-та бригада: три роки оборони України та нові технології на фронті
Аби стати частиною перемоги, можна доєднатися до 65 бригади "Великий Луг". Нині вони потребують стрільців гранатометників, механіків-водіїв, медичних сестер, операторів БПЛА та інші. Центри рекрутингу розташовані у містах Київ та у Запоріжжі.
- Актуальне
- Важливе


