Вже не ВДВ: 2 серпня в Україні святкують День пам'яті загиблих воїнів десантників різних часів та поколінь
З 2017 року в українській армії більше немає підрозділу з назвою ВДВ. 21 листопада "Високомобільні десантні війська" офіційно перейменували на "Десантно-штурмові війська" ЗСУ, а блакитні берети замінили на марунові
Святкування Дня ВДВ за радянською традицією бере початок 2 серпня 1930 року, коли на навчаннях під Воронежем бійці вперше були десантовані з парашутами. Це був один з перших десантів у військовій історії.
В Україні, як і в інших пострадянських країнах, така традиція також з'явилася. Щороку в цей день проводили показові виступи бійців з десантуванням та прийомами рукопашного бою.
Аби не виглядати, як ворог
Після 2014 року, від початку конфлікту на Донбасі, в українській армії почали відходити від радянської атрибутики, яка багато в чому збереглася й у збройних силах ворога. Із емблем бригад прибрали "георгіївські стрічки", почали вводити нові головні убори (наприклад, "мазепинки") та беретні знаки - відповідно до української військової традиції дорадянського періоду.
Не обійшлося без опору, але після дискусій вдалося переконати військове керівництво в тому, що атрибутику українських десантників потрібно змінювати. Новий колір беретів пояснюється тим, що саме такою є традиція більшості західних та інших армій.
Не варто забувати, що офіційний день українського десантника відзначають 21 листопада. Проте потрібно пам'ятати нашу історію, героїчні приклади десантників старшого покоління та наших загиблих бойових товаришів і вшановувати їх саме 2 серпня.
- Актуальне
- Важливе