Чому здорожчали яйця та хліб і що буде з цінами далі
Яйця, хліб, овочі, фрукти і не тільки почали активно зростати у ціні. Сезонні чинники - лише частина проблеми
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Звичні продукти для українців вже стають на вагу золота, адже важко не помітити здорожчання яєць та хліба. Цього року ціни на яйця злетіли занадто високо - на ринках вони коштують від 60 грн за дрібні, до 75 грн - за більші. Впливає і звідки везуть товар.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
У маркетах вони дорожчі ще на 5 грн - майже 80 грн. Подекуди навіть і 90 грн за великий лоток. Покупці стверджують, що ціна хоч і зависока та все ж від яєць не відмовляться.
"Сезонне здорожчання яєць - типова тенденція восени", - стверджує економістка Лідія Горошкова.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
На це також впливає підвищення цін на електрику, паливо, комбікорм, ветеринарні препарати, запчастини, пакувальні матеріали, які купують переважно за кордоном, а отже за валюту. Збільшились і зарплати, логістичні витрати та додаткові витрати на альтернативні джерела енергозабезпечення.
Хліб - усьому голова і є невід'ємним продуктом українців. Його вартість також поступово зростає - традиційний буханець білого чи батону коштує від 20 до 40 грн. Білоцерківці віддають перевагу звичному хлібу, але не меншає охочих тих, хто хоче придбати паляницю прямо з печі.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Досвідчений пекар та власник бізнесу Яхія Касем ділиться, інгредієнти для випікання хлібу значно зросли, зокрема на борошно та олію. Готує калачі на заквасці, що потребує багато часу, натомість смак їх відмінний.
"Подорожчання вже було, але ми намагаємось тримати демократичні ціни", - додає Яхія.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Нині хлібопекарі констатують, що вони працюють у збиток і ситуація з сировиною, енергоносіями, недостатністю кадрів показує, що таки є підстави для чергового зростання цін на вироби. Перший віцепрезидент Всеукраїнської організації пекарів Юрій Дученко прогнозує зростання орієнтовно на 10-15%. Але є сподівання, що таке підвищення буде востаннє.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
У будь-якому разі експерти обережні у прогнозах подальшої цінової політики на стратегічні продукти, адже все залежить від війни, економіки та державної політики у сфері продовольства.
- Паляниця для бійця: як у Білій Церкві допомагають ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе