Амброзія атакує: як уникнути алергії та зберегти здоров'я в небезпечний сезон
Дитячий алерголог та педіатр Євгенія Захарчук розповіла журналістам про те, як проявляється алергія на амброзію та чому ця проблема стає досить актуальною
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
За її словами, не завжди реакція на амброзію є суто алергічною — часто це подразнення, схоже на хімічний вплив. Однак кількість випадків алергії в дітей та дорослих зростає.
Основні симптоми — сльозотеча, нежить, закладеність носа, кашель, пирхота в горлі та свербіж піднебіння. У важчих випадках можливі ознаки бронхіальної астми та задишки.
"Починається все зі сльозотечі, ринореї або закладеності носа. Іноді це прокашлювання або пирхота в горлі. Деякі діти та дорослі відзначають свербіж твердого піднебіння та намагаються "почухати" його язиком. У когось може бути свербіж у вухах, а інколи з'являються навіть симптоми бронхіальної астми та задишки", - розповідає лікарка.
Якщо пилок амброзії потрапляє на шкіру чи в очі, необхідно промити їх водою. У випадку алергічної реакції слід прийняти антигістамінні препарати. Потрапляння пилку на слизові оболонки може викликати запалення та свербіж.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Євгенія Захарчук запевняє, що висока концентрація амброзії в повітрі дійсно небезпечна.
"Якщо пилок амброзії потрапить до слизових оболонок, реакція організму буде у вигляді виділення слизу, свербежу та запалення. Загалом, концентрація амброзії в повітрі дійсно небезпечна, особливо в період з липня до кінця серпня", - зазначає експертка.
Загалом, найважчим наслідком алергії на амброзію може бути розвиток бронхіальної астми, тому жінка закликала людей консультуватися з алергологом, оскільки на сьогодні існують ефективні методи лікування, зокрема імунотерапія.
Лікарка наголосила, що боротися з амброзією потрібно на рівні місцевих органів влади. Її слід знищувати за допомогою хімічних методів до початку цвітіння, не палячи.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Профілактика під час осіннього сезону захворювань
Серед сезонних захворювань коментаторка відзначила появу грипу, який очікується в листопаді, і порадила вакцинуватися заздалегідь.
"У листопаді ми очікуємо появу грипу, тому я б радила заздалегідь вакцинуватися. Звичайно, кожен має право вибору, але я бачу, що це працює. Також важливо дотримуватися режиму сну для дітей, забезпечувати їх правильним харчуванням, фізичною активністю та профілактично приймати вітамін D, контролювати залізодефіцитну анемію і рівень гемоглобіну", - розповідає Євгенія Захарчук.
Зазначимо, що пилок амброзії може розповсюджуватися на відстані понад 200 км, а найбільше поширення спостерігається на сході України.
- Актуальне
- Важливе