Вшановуючи заслуги авіаторів перед країною та її народом: сьогодні святкують День авіації України
Щорічно в останню суботу літа в Україні відзначають День авіації. У 2024 цей день припав на 31 серпня
День авіації — професійне свято не лише військових льотчиків, а й цивільних авіаторів та всіх працівників авіаційної промисловості і транспорту України. Свято встановлено Указом Президента України № 305/93 від 16 серпня 1993 року та змінами, внесеними відповідно до Указу Президента № 119/96 від 10 лютого 1996 року. Воно щорічно відзначається в останню суботу серпня, тож дата святкування змінюється з року в рік.
Становлення авіації в Україні
Процес становлення української авіації розпочався ще за радянських часів. 1917 року Центральна рада офіційно створила Повітряний флот, командувачем якого призначили підполковника-авіатора Віктора Павленка. З появою офіційної повітряної армії авіабудування набирало значних обертів, тож станом на 1918 рік у реєстрах управління української авіації вже налічувалось 188 літаків різних типів. Згодом Україна почала створювати літаки в більших масштабах, зокрема цьому сприяла Друга світова війна.
Сучасна українська авіація
Нині Україна має повний технологічний цикл виробництва авіаційної техніки та надзвичайно високий рівень розвитку авіаційної галузі. Наразі наша країна здатна створювати як цивільні, так і військові літаки, що відповідають найвищим світовим стандартам. Навіть попри повномасштабну війну власні літаки ремонтують і випускають надалі.
Авіація і повномасштабне вторгнення
Зранку 24 лютого 2022 року вся українська військова авіація піднялася в повітря. Це дозволило зберегти літаки та життя пілотам, оскільки ворог бив насамперед по аеродромах.
За час війни українській льотчики здійснили десятки тисяч бойових вильотів, даючи гідну відсіч окупантам у небі. За даними Генштабу, за період повномасштабного вторгнення наші оборонці знищили 328 гелікоптерів, 368 літаків та 14453 безпілотників ворожої армії.
Зазвичай у День авіації в Україні проводили авіашоу, виставки новітніх літаків та авіатехніки, однак через воєнний стан більшість заходів зараз обмежені.
- Актуальне
- Важливе