23 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
В нашій країні актів такого геноциду українського народу було кілька. Найжорстокішим вважають Голодомор 1932-1933 років. За цей час від браку їжі померло понад 7 мільйонів українців.
Фото: Вікіпедія
Цьогоріч українці втретє вшановуватимуть пам'ять жертв тих подій в умовах повномасштабної війни. І це ще раз нагадує про жорстокість російської машини, яка в різні епохи прагнула знищити нашу ідентичність та свободу.
О 16:00 23 листопада відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання і запалювання свічки пам'яті, аби вшанувати жертв Голодоморів.
Історія виникнення Дня вшанування жертв Голодоморів
Попри офіційне замовчування подій Голодомору з боку Радянського режиму, в тогочасній Україні і за її межами були люди, що не хотіли мовчати і ділились з тими, хто жив за межами СРСР, жахливими спогадами про геноцид цілого народу.
Вже 11 вересня 1933 року в Берліні пройшов День скорботи за мільйонами померлих від голоду українців та поминальна панахида на заклик-звернення Адміністратора і Апостольського візитатора для українських емігрантів у Німеччині отця Петра Вергуна.
А через два дні, 13 вересня 1933 року єпископ УГКЦ Канади Василь Ладика виголосив пасторське слово до українців, які проживали на той час в країні, із різким засудженням дій радянської влади на теренах України.
Набагато більше про Голодомор почали говорити вже з набуттям Україною незалежності.
7 листопада 2003 року Генеральна Асамблея ухвалила "Спільну заяву з нагоди 70-ї річниці Голодомору – Великого голоду 1932–1933 років в Україні". З 2005 року вшанування пам’яті жертв Голодоморів та визнання подій тих часів геноцидом проводилося на значно вищому рівні. Саме з того часу в Україні було започатковано традицію запалювати свічку пам'яті.
- Актуальне
- Важливе