Пташиний грип на Білоцерківщині: як уберегтися від вірусу та куди повідомляти про випадки хвороби
У Білоцерківському районі виявили пташиний грип у лебедів. Які симптоми, ризики та як запобігти поширенню хвороби
Нещодавно Держспоживслужба поінформувала про виявлення на березі річки Сквирка у Фурсівській громаді РНК вірусу пташиного грипу типу А субтипу H5N1 у перелітних птахів. Тож детально аналізуємо природу виникнення, симптоматику та запобігання хворобі.
Грип птиці
Грип птиці це захворювання, що вражає органи дихання та системи травлення. Збудником його є вірус H5N1, споріднений з вірусом грипу типу А у людей і тварин. Він поширюється через слину, носові секреції та послід. До грипу вразлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці є переносниками та природним резервуаром інфекції.
Фото: Скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Симптоми у птахів та людей
Хворобу у птиці можна простежити за спадом активності, посинінням слизових оболонок, гребеня, сережок, набряком голови, діарею, ускладненим диханням, паралічем та раптовою смертю. У людей симптоматика дещо інша: температура, кашель, біль у горлі і м’язах, інфекція очей, пневмонія.
Як запобігти зараженню
Одне з найперших правил - не купувати м’ясо птахів та інші продукти птахівництва, що не пройшли ветеринарно-санітарного контролю, а також у місцях несанкціонованої торгівлі. Після контакту з сирим м’ясом птахів та продуктами птахівництва варто ретельно мити руки з милом, а предмети, на яких оброблялось м’ясо птиці продезінфікувати. Вживати в їжу продукти птахівництва слід лише після термічної обробки: яйця потрібно варити не менше 10 хвилин, а м’ясо – не менше 30 хвилин. Перед приготуванням яєць слід ретельно мити шкарлупу мильною водою.
Куди повідомляти про випадки захворювань птиці
- Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області: вул. Паркова, будинок 34 А, м. Вишневе, тел. +38 (066) 247 5178;
- Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Білоцерківського району: вул. Товарна, буд. 27, м. Біла Церква тел. (04563) 6-10-23;
- Володарський відділ: вул. Зарічна, 82, селище Володарка, тел. (04569) 5-01-35;
- Рокитнянський відділ: вул. Гетьманська, буд. 9, смт Рокитне, тел. (04562) 5-22-78;
- Сквирський відділ: вул. Липовецька, буд. 82, м. Сквира, тел. (04568) 5-18-32;
- Ставищенський відділ: вул. Сумська, буд. 3, смт Ставище, тел. (04564) 2-23-54(52);
- Таращанський відділ: вул. Володимира Великого, 55/79, м. Тараща, тел. (04566) 5-29-54;
- Тетіївський відділ: вул. Центральна, 20, м. Тетіїв;
- місцеві державні лікарні ветеринарної медицини або органи місцевого самоврядування.
Пташиний грип зафіксували в Білоцерківському районі: як застерегтись.
- Актуальне
- Важливе