Електросамокати на дорозі: чи готові білоцерківські водії до нових керманичів
Нещодавно на засіданні круглого столу в Білоцерківській міській раді заступник міського голови Олександр Поляруш заявив, що електросамокатам заборонять рух тротуаром та велодоріжками
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
За його словами, електросамокати є транспортними засобами, тому їх рух тротуарами та велодоріжками заборонений.
"Ми побудували алеї, але вони призначені для пішоходів, а не для самокатів будь-якої форми власності: чи то приватні, чи орендовані", - зауважив Олександр Поляруш.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Окрім цього, користування електросамокатами обмежать для тих, хто не досяг 16 років. Вони зможуть пересуватись на них лише під наглядом дорослих.
Наразі правила оголошені на засіданні "круглих столів" не є чинними, їх мають ухвалити депутати на сесії.
Реакція білоцерківців
Новий проєкт рішення "Про затвердження Правил користування легкими електричними транспортними засобами на території Білоцерківської міської територіальної громади" викликав бурхливу реакцію серед білоцерківців.
Загалом, ні водії, ні користувачі електросамокатів не підтримують ідею обмеження руху двоколісного транспорту по велодоріжках та тротуарах. Однак, кожен з них запевняє, що більшість керманичів екологічного транспортного засобу не дотримується правил дорожнього руху, що призводить до аварійних ситуацій.
"Для мене електросамокат є зручним засобом пересування, оскільки завдяки ньому я можу швидко дістатись до потрібного місця. Загалом, це набагато зручніше ніж йти пішки або користуватись громадським транспортом. Я їжджу на електросамокатах приблизно 1-2 рази на тиждень, - поділився своєю думкою пішохід та водій двоколісного транспорту Олег та зазначив: звичайно багато людей, особливо підлітки, нехтують правилами поведінки за цим транспортним засобом, через що бувають різні негативні ситуації.
"Та все ж особисто в мене такого не виникало. Тому я вважаю, що обмеження по віку на пересування елктросамокатами є гарною ідеєю, а от заборону на користування ними на велодоріжках я не підтримую", - каже білоцерківець.
Поділяє думки хлопця і Лія, яка періодично користується електросамокатами: "Я можу сказати, що електросамокат - це швидкий та зручний спосіб пересування із точки А в точку Б. Бувають такі ситуації, коли до автобусної зупинки йти довго, тож я вирішую дістатися потрібного місця за допомогою легкого електричного транспортного засобу, який розташований найближче до мене".
Фото: Еспресо: Біла Церква
Та все ж, як пішохід, дівчина зазначає, що поведінка деяких водіїв електросамокатів є небезпечною.
"Багато молоді люблять їздити швидко та не зважати на пішоходів, роблячи прогулянку чи просто пересування вулицею некомфортним", - розповідає Лія.
Натомість водіїв більше турбує присутність керманичів електросамокатів на дорозі та потенційна небезпека, яку вони несуть. До прикладу Софія, яка щодня пересувається на авто, акцентує, що дії нових учасників дорожнього руху потрібно належно контролювати.
"Я вважаю, що водії електросамокатів мають нести таку ж відповідальність, як і водії, а поліція має активніше за цим стежити. Потрібно регулювати їхнє перебування на дорозі та контролювати дотримання правил дорожнього руху. Електросамокати на тротуарі — величезна потенційна небезпека для пішоходів, але перемістивши їх на проїжджу частину, проблем менше не стає, оскільки ними керують часто люди, які не мають уявлення про дорожній рух і спричиняють аварійні ситуації", - надала коментар водійка Софія.
Ба більше велосипедист Євген впевнений, що спеціально відведені доріжки для електросамокатів могли б вирішити частину проблем.
"Якби у нашому місті були спеціально облаштовані доріжки для електросамокатів - це було б набагато безпечніше. Якщо ж заборонити їм їздити по тротуарах і дозволити рух по проїжджій частині - це призведе до більшої кількості аварійних ситуацій та летальних випадків", - зазначив учасник дорожнього руху Євген.
Статистика ДТП за участю електросамокатів по всій Україні зростає
За інформацією Опендатабот, протягом останніх 5 років у судах розглядалося щонайменше 130 справ по ДТП за участю електросамокатів.
Загалом, з кожним роком кількість аварій за участі двоколісного транспорту збільшується. Так, цьогоріч вже відкрито більше кримінальних справ, аніж за весь 2021 рік. Від початку поточного року у судах вже розглядалося щонайменше 16 адміністративних та 3 кримінальні справи за участю самокатників.
Фото: Опендатабот
Зазначимо, що на законодавчому рівні, у 2023 році водіїв самокатів визнали повноцінними учасниками дорожнього руху. Однак, до сьогодні жодних правил для них не затвердили.
- "Велодоріжки та тротуари не для електросамокатів": у Білій Церкві хочуть обмежити рух двоколісних.
- Актуальне
- Важливе