
Через борги може зупинитись робота, - директорка ТОВ "Білоцерківвода" Тетяна Бойко
На пресконференції президента Асоціації "Укрводоканалекологія" Олександра Шкіня та представників водоканалів з усієї України піднімались важливі питання щодо критичної ситуації з водою у містах
Про це стало відомо на пресконференції Інтерфакс-Україна.
Як зазначила директорка, заборгованість, яка є у ТОВ "Білоцерківвода" - це не якась цифра в бухгалтерії. Вона додала, що наразі це борги перед енергетиками, постачальниками реагентів. Вони чекають, поки товариство розрахується.
"Кожна з цих компаній, в першу чергу енергетики, можуть звернутись до суду і отримати позитивне рішення, тому що борги мають місце... І можуть зупинити нашу роботу, накласти арешт на рахунок", - сказала Тетяна Бойко.
Фото: скриншот із відео Інтерфакс-Україна
Також жінка наголосила, що вода - це основа життєдіяльності міста і під час блекаутів було зрозуміло, що без електрики можна витримати декілька днів, а от без води - ніяк. Варто додати, що ТОВ "Білоцерківвода" вже розглядало варіант погодинної подачі води у місті, але поки що від цієї ідеї утримуються, бо це призведе до збільшення аварійності мереж.
Читати також: ТОВ "Білоцерківвода" отримала штраф за невиконаний припис екологічної інспекції
Товариство також не отримує значну суму коштів через низькі тарифи для населення.
"Місто надало нам допомогу, надало генератори, але місто по бюджетному кодексу не може нам надати фінансову допомогу і не може надати можливість розрахуватись з тими ж самими енергетиками", - додала директорка.
Вона зазначає, що підприємство опинилось у замкнутому колі, адже не може забезпечити достойний рівень оплати праці своїм співробітникам, а середня зарплатня - 13 тис. грн, а якщо відняти податки, то залишається 10 тис. грн. Зрозуміло, що за такі гроші залучити нових спеціалістів практично неможливо. Якщо не вирішити проблему кадрів, може настати момент, коли ремонтувати буде просто нікому.
"До нас ніхто не йде, навіть не кажучи про бронювання. Я дуже вдячна тим людям, які виконують цю тяжку працю... Мова про розвиток у водоканалів взагалі не стоїть, адже треба утримати те, що є, і це важка праця, бо мережі зношені... Не хочеться малювати апокаліптичні картини, але стан нашого господарства дійсно критичний", - розповіла Тетяна Бойко.
- Отруйна вода: як вберегтись від небезпечних наслідків вживання питної води.
- Актуальне
- Важливе