
Літні канікули: чи доведеться білоцерківським школярам навчатися до 1 липня
У соцмережах активно шириться інформація про те, що українські школярі цього року матимуть лише два місяці канікул, а навчання триватиме до 30 червня відповідно до нібито урядової постанови
Цю інформацію спростував Центр протидії дезінформації.
У відомстві наголосили, що жодного законодавчого акта, який би обмежував тривалість канікул, не існує.
Згідно із Законом України "Про повну загальну середню освіту", кожен навчальний заклад самостійно визначає тривалість канікул. Єдина вимога — вони мають бути не коротшими за 30 календарних днів.
Хоча постановою уряду, ухваленою в липні 2024 року, передбачено, що навчальний рік триватиме до 30 червня 2025 року, у Міністерстві освіти і науки України пояснюють: школи самостійно визначають структуру навчального року в межах, затверджених Кабінетом Міністрів.
"Структуру і тривалість навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо", — йдеться у листі МОН.
Коли у школярів з Білої Церкви почнуться канікули?
Як пояснив начальник Управління освіти та науки БМР Юрій Петрик, до 30 травня 2025 року школи повинні завершити весь навчальний матеріал. Натомість до 1 липня заклади освіти можуть організовувати консультації для надолуження знань, підсумкові контрольні роботи для учнів, які навчалися за сімейною формою або екстернатом.
Також будуть проводитися засідання педагогічної ради, на яких вирішуватимуть питання переведення, зарахування та відрахування учнів. Школи можуть організовувати екскурсії, тренінги та інші заходи.
"Тож, шановні батьки та учні, ще раз закликаю критично аналізувати інформацію соціальних мереж і телеграм-каналів! Прикро, коли автори дописів та й навіть поважні ЗМІ подають некоректно інформацію, а дорослі читають лише заголовки або фрагменти – звідси і виникають безглузді непорозуміння…", - пише Юрій Петрик.
- Покращене меню: на скільки подорожчає харчування у місцевих школах?
- Актуальне
- Важливе