Як захиститись від теплового та сонячного удару: поради лікаря
Через аномальну спеку все більше людей страждають на сонячні та теплові удари. Основна проблема полягає у відсутності захисту від сонця та надмірному споживанні шкідливої їжі
Про це розповідає заступниця медичного директора комунального-некомерційного підприємства "Міський центр медико-санітарної допомоги" Руслана Люта в етері телеканалу Еспресо: Біла Церква.
Лікарка зазначає, що спека несе велику загрозу для організму людини. У найбільшому ризику знаходяться діти, люди похилого віку та пацієнти з потенційними захворюваннями.
Однак, спека залишається небезпечною для всіх, тому Руслана Люта дала чимало корисних порад, як убезпечити свій організм від летальних наслідків.
"Існує чимало правил як застерегтись від сонячного удару, яких, на жаль, більшість людей не дотримується. Потрібно пам'ятати, що прямий контакт із сонцем може спричинити чимало хвороб, основною серед яких є рак шкіри.Тому, під відкритим сонцем не варто перебувати з 10:00 до 16:00. Однак, якщо людині необхідно вийти, вона має користуватись сонячним кремом із високим рівнем захисту, одягати просторий світлий одяг та головні убори", - зазначає фахівчиня.
Окрім зовнішнього захисту, варто приділяти велику увагу своєму харчуванню. Руслана Люта стверджує, що у сильну спеку не варто пити солодкі напої та вживати занадто важку для шлунку їжу. До того, жінка не радить пити крижану воду, бо її надмірне вживання може призвести до хвороб горла.
"Я раджу дотримуватись питного режиму та вживати воду кімнатної температури. На відміну від солодких напоїв, вода справді допоможе втамувати спрагу", - розповідає лікар.
Натомість щоб застерегтись від теплового удару не варто перебувати у закритих приміщеннях з високою температурою повітря або ж надмірно фізично працювати.
"Це все дуже негативно впливає на організм людини, позаяк підвищується температура тіла та навантаження на серцево-судинну систему. Якщо говорити про основні ознаки теплового удару, то це знепритомнення, нудота, підвищення загальної температури, слабкість та скорочення м'язів", - пояснює Руслана Люта.
Також вона зазначила, що оптимальна температура при якій краще перебувати в приміщенні: +22 +25 градусів. Вища температура повітря вже є важкою для організму людини.
"Якщо ж ви відчуваєте перелічені вище симптоми або бачите людину, якій зле, обов’язково допоможіть та перейдіть у затінене місце, змочіть область шиї, великих судин, попийте води", - радить лікар.
Нагадаємо, що зараз в Україні розпочата додаткова імунізація проти дифтерії, кашлюку та правця. Руслана Люта наголошує, що проти цих інфекційних захворювань вакцинація має проводитись кожні 10 років.
- Актуальне
- Важливе