Як підприємиця виготовляє креативні льодяники, що надихають її жити і творити
Коли життя ставить найважчі випробування, важливо знайти в собі сили йти далі
Майстриня, яка бореться з тяжкою хворобою, створила власний бізнес із виготовлення льодяників. Її історія – це приклад незламності та віри у себе. Про те, як солодощі стали частиною життя білоцерківчанки, – у матеріалі журналістів телеканалу Еспресо: Біла Церква.
Гаряча карамель, швидкість рук та чимала кількість фігурок з силікону. Анастасія вже третій рік займається виготовленням цукерок. Розпочала цю справу на початку повномасштабного вторгнення, у березні, коли шукала чим зайняти свої руки. Згодом це переросло у справжнє хобі.
"У Фейсбуці я натрапила на допис, в якому молода сім'я перевозила бізнес з Луганщини в Ужгород і просила підтримки. Вони якраз виготовляли молди, заготовочки, форми для виготовлення пряників, цукерочок. Якраз в пості були опубліковані людяники у вигляді герба та прапора і я вирішила спробувати. Замовила перші свої молди", – розповідає майстриня.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Анастасія дотримувалась традиційного рецепту, який знає чи не кожен з дитинства. Це смак саме тих льодяників з талого цукру на сірнику, але більш осучаснений. Жінка згадує, першим її замовленням були солодощі для волонтерів від інших благодійників, на подарунок.
"Перші цукерки довго "гралися" з температурою. Щодо кольорових виробів, то через перегрів карамель змінювала колір. Я казала своїм дітям, що, мабуть, їм пощастило більше, бо весь цей брак з'їдали саме вони. А сьогодні рецептура вже відкоригована, і є помічники, наприклад, термометр для точного дотримання технологій", – ділиться Анастасія.
Згодом у колекції майстрині з’явилось ще більше професійних знарядь: термометр, газовий пальник, фарбники, та безліч форм. До патріотичних форм додались новорічні ялинки, подарунки, снігові баби, оленята, тощо. У загальному їх вже 20.
"Потім асортимент поповнився янголятками та квітами. Також з’явилися тематичні вироби до 8 Березня і на Пасху. Коли я почала співпрацювати з кав’ярнями, то додалися звірятка – те, що цікаво дітям", – додає мисткиня.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Процес доволі кропіткий: за годину-півтори можна приготувати 8 порцій льодяників. Анастасія стверджує, вона готує з цукру, але деякі майстри використовують замінник солодкого піску - ізомальт. Створення смаколиків не лише є бізнесом, а й відрадою, адже білоцерківчанка вже довгий час бореться з онкологією.
"У мене остеосаркома – це рак кісток. Вже 7 років, і в цьому році в мене стався рецидив, вже в третє хвороба повернулась. Рецидив був у м'яких тканинах і через це довелося ампутувати ногу. Зараз проходжу активне лікування – хіміотерапію. Далі плануємо відновлення, проходити комісію, протезуватися тощо, – розповідає Анастасія".
Попри всі труднощі, жінка не втрачає сили волі та віру в себе, виховує двох дітей, які частенько допомагають їй у виготовлені солодощів. А ще ця незламна майстриня долучилась до проєкту "Крила", продовжує займатися ігропрактикою і проводити тренінги з фінансової грамотності.
- Актуальне
- Важливе