На Білоцерківщині почастішали випадки захворювання на гепатит А: що відомо про хворобу
На відміну від варіантів В та С, гепатит А передається аліментарним шляхом, тобто через забруднену воду та їжу, що можуть містити фекалії інфікованих людей, а також через недотримання гігієни
Про це повідомляє БРВА з посиланням на Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Білоцерківського району ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.
Гепатит А - це вірусне захворювання, що вражає печінку. Воно спричинене вірусом гепатиту А, може мати як легкий, так й тяжкий перебіг, до того ж він зберігається протягом тижня при кімнатній температурі в сухому середовищі, у воді - від 3 до 10 місяців, у випорожненнях - до 30 діб. Проте вірус гине через 5 хв кипіння води.
Симптоми вірусу гепатиту А
Найбільш розповсюджені симптоми ВГА:
- виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
- підвищення температури тіла;
- втрата апетиту;
- діарея;
- блювота;
- неприємні відчуття в животі;
- важкість у правому підребер’ї;
- потемніння сечі (до кольору пива);
- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) - буває у 70% дорослих людей.
Хоча більшість людей одужують повністю без лікування, деякі випадки мають важкий перебіг та становлять загрозу для життя.
Щодо інкубаційного періоду, то він зазвичай триває 14-28 днів.
Профілактика вірусного гепатиту А зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих. Для профілактики інфікування ВГА існує вакцина, яка є рекомендованою і не включеною до Національного календаря щеплень. Вакцинувати дітей можна з 12 місяців. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.
Як запобігти інфікуванню гепатитом А?
Найбільш ефективний спосіб захисту - це миття рук з милом і теплою водою щонайменше 20 секунд. Це особливо важливо перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні.
Варто також мити овочі й фрукти чистою водою перед споживанням. У випадку виникнення сумнівів щодо якості води, варто використовувати лише бутильовану або кип’ячену воду, призначену для пиття та приготування їжі .
- Епідемічна ситуація в Україні: грип, ГРВІ, COVID-19 та туберкульоз.
- Актуальне
- Важливе