Вони не засудили ні Путіна, ні патріарха Кирила
Секретар Білоцерківської єпархії ПЦУ Микола Гопайнич пояснив, чи будуть прихильники УПЦ МП переходити до Православної церкви України
За даними YouControl, у Білій Церкві діє 7 церков ПЦУ: церква святого Апостола і Євангеліста Луки, Спасо-Преображенський собор, храм святого великомученика і цілителя Пантелеймона,храм святого великомученика Пантелеймона цілителя, церква Покрови Божої матері, собор Археангела Гавриїла, храм Святого Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського). За словами Миколи Гопайнича, загалом у Білоцерківському районі діє 50 парафій УПЦ (МП). Тож, чи переходитимуть прихильники Московського патріархату в лоно української церкви - читайте у блозі.
Верховна Рада прийняла славнозвісний закон про так звану заборону Московського патріархату в Україні. Ми віримо, молимося і сприяємо тому, щоб християни православної церкви в Україні об'єдналися в єдину помісну православну церкву. Заздалегідь розумію, що багато священників Московського патріархату будуть навідріз відмовлятися від того, щоб об'єднатися. Шукатимуть різні причини, одна з яких: “Православна церква України відбирає, забирає в нас храми та виганяє нас”. Громади сіл і міст, що були залучені до будівництва та утримання храмових будівель, зробили свій вибір шляхом голосування та юридичної перереєстрації. Це сталося через те, що під час повномасштабного вторгнення люди побачили, як їхні священники молилися за патріарха Кирила, який підтримує російську війну в Україні. Вони не засудили ні Путіна, ні патріарха Кирила, тому люди добровільно вирішили перейти у лоно Православної церкви України.
Я особисто багатьом священикам з Білої Церкви та району, які залишаються в Московському патріархаті, пропонував перейти до ПЦУ. Деякі спочатку обіцяли подумати, але врешті-решт відмовилися. Сподіваюся, що зараз вони переглянуть своє рішення.
Малоймовірно, що значна кількість священників перейде до ПЦУ після прийняття закону. Частина вже зробила вибір і перейшла до української церкви. Проте, навіть якщо закон змусить прихильників Московського патріархату змінити реєстрацію або назву, певна частина духовенства продовжить існувати без юридичних документів та продовжуватимуть свої богослужіння. Однак, деякі священники, які усвідомлюють, що їхній юридичний захист зникає, можуть усе ж таки перейти до ПЦУ, хоча це буде невеликий відсоток.
Наприклад, днями в селі Терезине церква перейшла з Московського патріархату до ПЦУ. Священик мав можливість залишитися настоятелем храму, але вирішив залишитися вірним Російській православній церкві.
Загалом, більшість тих, хто залишився в Московському патріархаті, продовжують дотримуватися ідеології, що диктується з Кремля.
Про автора. Микола Гопайнич, секретар Білоцерківської єпархії ПЦУ.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Судова справа щодо приватизації Жіночого монастиря Святої Рівноапостольної Марії Магдалини Білоцерківської єпархії УПЦ МП тягнеться вже понад 2 роки.
- Актуальне
- Важливе