Вакцинація в умовах війни: епідеміологічна ситуація на Київщині
За 5 місяців 2024 року в Київській області зареєстровано 231 випадок кашлюку, що в 6,5 рази перевищує загальну кількість випадків за весь попередній рік
Про це повідомляє КОВА.
Як зазначила завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ "Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Наталія Головінська, потреба у вакцинації в умовах війни зростає через обмежений доступ до медичних послуг та збільшений ризик поширення інфекційних хвороб у зв'язку з переміщенням людей, погіршенням санітарних умов, стресовими ситуаціями тощо.
Фото: КОВА
Так, за 5 місяців 2024 року в Київській області вже зареєстровано 231 випадок кашлюку, що в 6,5 рази перевищує загальну кількість випадків за весь 2023 рік. Летальний випадок від дифтерії на території Київщини зареєстровано у січні цього року у Вишгородському районі.Наталія Головінська пояснила, що вакцина стимулює нашу імунну систему до вироблення антитіл, які згодом допомагають боротися з реальними інфекціями. Вони не лише захищають тих, хто вакцинований, а і сприяють формуванню колективного імунітету. Це надзвичайно важливо для осіб, які з певних причин не можуть бути вакциновані.
Одним із найпоширеніших у суспільстві міфів є те, що вакцини містять важкі метали або ртуть. Насправді ж, пояснила Наталія Головінська, процес вироблення вакцини передбачає багаторівневий і обов'язковий етап контролю якості та безпеки, без якого її не допустять до масового використання.
Задля дотримання інформаційної гігієни варто користуватися офіційними джерелами інформації, такими як сайт Міністерства охорони здоров'я, Національний портал імунізації, сайт Центру громадського здоров'я, а також офіційні сторінки обласних центрів контролю та профілактики хвороб.
- Актуальне
- Важливе