Пухнасті терапевти: як тварини рятують людей від депресії
Напевно, чи не кожен власник домашнього улюбленця підтвердить, наскільки важливу роль в нашому житті відіграють чотирилапі друзі
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Ці створіння здатні не лише зрозуміти наші переживання, але й підтримати своєю присутністю у важкі життєві моменти.
Однак тварини дають позитивні емоції не лише своїм господарям, але й допомагають пересічним людям зменшити рівень тривоги та стресу. У сучасній медицині подібну практику називають зоотерапією.
Так, протягом останнього десятиліття в лікарнях, будинках для людей похилого віку, школах, університетах, реабілітаційних центрах лікують людей за допомогою спеціально навчених кішок, собак, коней та інших тварин.
Історія виникнення зоотерапії
У V столітті до нашої ери вплив природи на здоров'я людини виявив видатний давньогрецький лікар Гіппократ. Щобільше, він вірив у користь верхової їзди та вважав її лікувальною.
Також стародавні греки вже понад 3 тис. років борються з різноманітними хворобами за допомогою собак, а єгиптяни для цього використовували кішок.
Види зоотерапії
Каністерапія
Загалом, основні принципи лікування за допомогою тварин сформульовані на основі каністерапії (лікування з використанням собак). У 1790 році в англійському графстві Йоркшир товариство друзів заснувало лікарню для душевнохворих. Один з основоположників закладу Вільям Тьюк замінив традиційні методи лікування на більш гуманні. Для цього він залучив собак. Це сприяло зниженню агресії та частоти нападів у пацієнтів.
Фото: pixabay
ІпотерапіяЦей метод лікування заснований на взаємодії людини з конями. Для проведення терапії цих тварин заздалегідь навчають та адаптують до можливостей хворого. Окрім боротьби зі стресом, іпотерапії допомагає особливим пацієнтам боротися з порушеннями функцій опорно-рухової системи та системи керування рухами.
Дельфінотерапія
За допомогою комунікації з дельфінами людина може стабілізувати психоемоційний стан та зняти напругу. Часто цей різновид лікування застосовують з метою психологічної реабілітації.
Терапія рептиліями
Терапія за допомогою рептилій, у більшості випадків — змій, останнім часом стає досить поширена серед людей. Так, використовуючи плазунів, хворому роблять масаж, який дозволяє значно поліпшити стан організму при багатьох захворюваннях хребта та позбутися напруги м'язів.
Фелінотерапія
Також популярним методом є лікування за допомогою контактів з кішками. Цікаво, що лікарі з Англії та США, які працювали з дітьми з порушенням інтелектуального розвитку, виявили, що кішки ефективно допомагають людям із психічними розладами, серцевими проблемами, ушкодженнями мозку. Окрім цього, пухнасті друзі сприяють одужанню від алкогольної та наркотичної залежності.
Фото: freepik.com
АпітерапіяАпітерапія полягає в лікуванні за допомогою бджолиної отрути, але її не варто застосовувати тим, хто має алергію. Токсини комах активно впливають на фізіологічні процеси в організмі. У їхньому складі — 18 з 20 основних амінокислот, неорганічні кислоти, а також багато різних хімічних елементів і вітамінів.
Зоотерапія під час війни
Під час повномасштабної війни зоотерапія набула нового значення. Нині до неї активно звертаються не лише цивільні громадяни, але й військові.
Звичайно, подібний метод лікування складно назвати повноцінним, однак це гарний спосіб позбутись тривоги та отримати масу яскравих емоцій.
Найпопулярнішими способами терапії для військовослужбовців є лікування за допомогою собак та коней. Взаємодія з ними допомагає відновити фізичний та психоемоційний стан бійців. Важливо, щоб усі тварини були заздалегідь навченими та неагресивними.
Фото: Кінологічний навчальний центр
Як домашні улюбленці допомагають позбутися стресу
Досвідом комунікації з тваринами поділилася власниця той-тер'єра Тетяна. Домашню улюбленицю дівчини звати Джема. Вона вже понад 10 років радує господарку своєю присутністю.
Фото: особисті світлини Тетяни
"Безумовно в кожного з нас бувають важкі дні, але коли ти проходиш додому і тебе зустрічає пухнасте "чудо", стримати позитивні емоції просто неможливо", - розповідає вона.За словами дівчини, домашні улюбленці навчають нас жити в моменті та відпускати зайві переживання.
"Хоча тварини не здатні говорити з нами, вони можуть завжди підтримати людину своєю присутністю. Певною мірою вони більш схильні до емпатії, ніж люди. Не можу говорити за всіх тварин, але моя собака чудово все розуміє. Коли мені погано на душі, вона завжди самостійно приділить мені увагу", - пояснює власниця пухнастика.
Також слова Тетяни підтримала Анастасія. Донедавна дівчина була господаркою шиншили Мусі.
Фото: особисті світлини Анастасії
На її думку, домашні тварини не лише дарують позитивні емоції, а й навчають відповідальності.
"Муся не дозволяла мені забути про важливі завдання. Я завжди пам'ятала, що маю прибрати клітку, погодувати її, погратися з нею. Ці буденні справи допомагали мені відволіктись, а її присутність завжди мене розважала", - ділиться своїми спогадами Анастасія.
- Актуальне
- Важливе