Стиглі та солодкі: фермери з Білої Церкви поділилися секретами вирощування кавунів
Сезон кавунів набирає обертів, однак вибрати справді смачний та стиглий кавун – завдання не з легких
Про секрети вирощування якісних кавунів телеканалу Еспресо: Біла Церква розповіла родина фермерів, яка вже чотири роки займається овочівництвом у селі Коржівка. Вони мають майже 4 гектари землі.
Землевласники вирощують кавуни лише 2 рік, але вже досягли значного успіху.
За словами власниці господарства пані Марії, процес вирощування починається в теплиці, а згодом розсаду переносять на поле.
"Спочатку ми натягуємо плівку, кладемо крапельний полив, а потім садимо кавуни. Робота на землі, особливо з баштанами, потребує постійного контролю поливу та удобрення ґрунту", – каже фермерка.
Загалом, білоцерківські кавуни нічим не поступаються херсонським.
"До кавунів треба ставитися з любов'ю ще на стадії розсади. Ми вже набуваємо навичок, знаємо як правильно їх підживлювати. Другий рік уже легше, бо ми розуміємо чого вони потребують", - наголошує пані Марія.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Кавуни фермери продають навіть просто з поля, щоб покупці змогли обрати найкращі. Ціна на ці ягоди коливається від 10 до 14 гривень за кілограм.
Стиглість визначають за сухим листочком, що є ознакою спілості, а ось міф про те, що по кавуну треба стукати або шукати "хлопчиків" та "дівчаток", фермерка спростовує.
Окрім цього, на місцевих ринках продають кавуни з Одеси та Черкас, а також дині. Попри те, що їхня кількість менша, попит на них шалений. Ціна на дині варіюється від 15 до 35 гривень за кілограм залежно від розміру та якості.
Зазначимо, що кавун на 92% складається з води, містить вітамін С, а також лише 30 калорій на 100 грамів. Він чудово втамовує спрагу, насичує та сприяє зниженню ваги. Натомість диня багата на вітаміни А та Е, калій, залізо, магній і кальцій.
- Актуальне
- Важливе