Рейтинг найбільших прогульників Білоцерківської міської ради за 2024 рік
Протягом 2024 року у Білоцерківській міській раді відбулося 18 сесій, на яких вирішували ключові питання: бюджет, земля, оборона та інші аспекти життя громади
Але не всі з 42 депутатів вважали за потрібне регулярно з’являтися на засідання. Хто з місцевих обранців перетворився на найбільших прогульників? З'ясували журналісти телеканалу Еспресо: Біла Церква.
Якщо говорити про сесії, то жодного прогулу немає лише у двох - Ольги Нагорної та Володимира Вовкотруба. В інших по декілька або й взагалі так багато, що виникає питання навіщо їм мандат? Втім, навіть з відповіді секретаря міської ради важко зрозуміти, чи мають депутати, яких обрали білоцерківці, пояснювати причини своєї відсутності.
"Щодо надання депутатами пояснень про причини відсутності на пленарних засіданнях повідомляємо, що регламентом Білоцерківської міської ради 8 скликання не встановлено положень щодо обов’язковості надання депутатами пояснень про причини відсутності", - зазначив секретар БМР Володимир Вовкотруб у відповіді на інформаційний запит.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Однак, варто наголосити, що посадовець суперечить сам собі, адже вказує, що депутати зобов'язані це робити.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Про це вказано у тому ж регламенті БМР, який оприлюднений на сайті.
"Стаття 20. Відкриття та закриття сесії Ради
Перед відкриттям кожного пленарного засідання здійснюється реєстрація депутатів особисто з підтвердженням своєї присутності власноручним підписом, а також за допомогою електронної системи голосування. У випадку неможливості прибути на пленарне засідання депутат зобов’язаний письмово або електронними засобами поінформувати міського голову через організаційний відділ. У випадку відсутності такого повідомлення вважається, що депутат відсутній без поважних причин", - йдеться у регламенті.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Але чи пояснив хтось свої прогули протягом року, в міській раді журналістам не повідомили. Тож далі перейдемо до нашого рейтингу прогульників.
4 місце
Відкриває рейтинг найбільших "трударів" депутат Андрій Головаш з партії "Біла Церква разом". Чому він 6 разів не приходив на засідання, де розглядалась низка важливих питань - залишається загадкою. Зокрема, Головаш не був на сесії, де затверджували цільові програми на 2025 рік та ухвалювали бюджет.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
3 місце
Згідно з даними міської ради колега Головаша по партії та її очільниця Олена Плєшакова не переступала поріг сесійної зали ще більше, 9 разів.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Але журналісти помітили, що плюсик навпроти 52 сесії, не відповідає дійсності. Адже результати поіменного голосування свідчать, що її не було.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Тобто фактично Плєшакова молодша була відсутня 10 разів. Варто зауважити, що минулоріч у нашому рейтингу вона також була серед найбільших прогульників. Тож можливо для неї це є нормою.
Бронзу антирейтингу разом з Оленою Плєшаковою розділяє знову її однопартієць Сергій Сириця. У 2024 році він прогуляв 10 сесій, на яких затверджували та вносили зміни до соціально-економічних програм, фінансову підтримку захисників тощо.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
2 місце
Більше за попередніх колег не з'являлись у стінах міської ради Павло Облап і Роман Гумен. І знову ж таки це представники партії Миколи Бабенка "Біла Церква разом". Можливо це їхня політика? Ці двоє були присутні лише на 6 сесіях з 18. Чим займались обранці у завчасно повідомлені дати, невідомо. Про ініціативи, виступи та пропозиції з їхньої сторони не варто і говорити.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
1 місце
Найбільше протягом 2024 року на сесіях міської ради не з'являвся Микола Дашкевич з партії "За майбутнє". Він відвідав лише 2 засідання. Пояснити його прогули можна волонтерством, про що є багато постів у Фейсбуці. Втім, чи подавав офіційно він у міську раду заяви про це - невідомо.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
При формуванні рейтингу прогульників наш телеканал не враховував 4 депутатів - Миколу Гопайнича, Геннадія Джегура, Георгія Нагорного та Дмитра Киришуна, які наразі служать у лавах ЗСУ. А це є вагомою причиною, на відміну від інших. Також поза аналізом залишився і Юрій Балацький, який у червні замінив Вадима Хлєбнікова. Втім, за цей час вже встиг пропустити одне засідання.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
До речі, існує кілька причин для дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради, зокрема, за ініціативою містян. Але у Білій Церкві з відповідними заявами до організаційного відділу ніхто не звертався. Також є й інші причини відсторонення обранців відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", а саме:
- припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі
України; - обрання або призначення його на посаду, зайняття якої не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
- обрання його депутатом іншої місцевої ради;
- визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
- набрання законної сили рішенням або обвинувальним вироком суду його смерті.
Повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради.
- Актуальне
- Важливе