Онкодиспансер працює за новою адресою: чи відбулась реорганізація на користь
Нове обладнання, відремонтоване приміщення з більшою площею та комфортні палати. Усе це зробили для пацієнтів онкологічного диспансеру, який розташований за новою адресою: другий Рокитнянський провулок,9А
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Площа закладу становить понад 4000 м², натомість старе приміщення було вдвічі менше. Установа має 4 поверхи, на першому розташували консультативно-діагностичну поліклініку, на другому — відділення хімієтерапії, третій — обладнаний післяопераційними палатами, четвертий — інтенсивної терапії та операційним блоком. Також тут є ліфт, а саме приміщення облаштоване з урахуванням інклюзивності.
"Це був тубдиспансер, але, по-перше, він уже два роки не використовувався. До цього працював із малим навантаженням. Після нашого капітального ремонту були замінені електромережі, мережа водопостачання, каналізація. Також зроблена нова сучасна вентиляційна система. Тому боятися того, що тут колись давно був тубдиспансер, зовсім не варто. Єдине, що залишилося з минулого – це наші вітражі. Ми їх зберегли. Це будівля 1967 року, і в холі поліклініки тепер є такі душевні вітражі", – розповідає заступниця генерального директора Київського обласного онкологічного диспансеру Олена Коваленко.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
На відміну від старого медзакладу, у новому з'явився кабінет уролога, сучасний мамограф, лапароскопічне та ендоскопічне обладнання для проведення гастро-, колоно- та бронхоскопій. Розширили й спектр медичних послуг. Тепер диспансер надає комплекс лікування — від складних хірургічних втручань, хімієтерапевтичного лікування онкологічних захворювань до променевої терапії шкіри. Закупили обладнання й для роботи лабораторії, зокрема біохімічний аналізатор.
"Апарат виконує 10 показників крові та дуже зручний у роботі. Зручність полягає в тому, що тут виключені похибки та помилки людського фактора. Ми не втручаємося в процес, тому не може бути помилок під час приготування реагентів, відбору біологічного матеріалу чи забору мікродоз біоматеріалу. Апарат самостійно виконує всі етапи: сканує, ідентифікує біологічний матеріал, який доставляється, і через електронну систему ЛІС відправляє результати в електронну картку на наш комп'ютер. Він проводить аналіз автоматично, а ми лише перевіряємо результати", – зазначає лаборантка клініко-діагностичної лабораторії онкодиспансеру Олена Боженко.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Окрім технічного переоснащення, увагу приділили й створенню комфортних умов для пацієнтів. У палатах облаштували окремі санвузли та встановили кондиціонери. Серцем лікарні називають оперблок. Тут є три операційних, кожна має своє призначення та різне обладнання.
"Кожна операційна має своє призначення та різне обладнання. Перша операційна особлива тим, що тут встановлена лапароскопічна стійка, за допомогою якої виконуються лапароскопічні операції. Також тут проводяться великі операції будь-якої складності. У ній є дихальний апарат, операційний стіл, лапароскопічна стійка Olympus, камера для підготовки інструментів. Це одна з операційних, комфортна й затишна, з гарним краєвидом на вулицю, де співають пташки. Все обладнання нове або перевезене з попереднього корпусу", – зазначає завідувач хірургічного відділення онкодиспансеру Ігор Нагребецький.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
У процесі роботи приміщення ще вдосконалюють, до цього долучається й міністерство охорони здоров'я. Воно посприяло тому, аби благодійники виділили кошти на закупівлю безперебійників, а ще планують встановити сонячну станцію.
"Ми дуже вдячні нашим партнерам, адже всі ці проєкти реалізуються за трьома основними напрямами. По-перше, це кошти Світового банку, по-друге, фінансування в рамках проєкту Європейського Союзу "Промінь надії", і по-третє, підтримка благодійників, волонтерів і донорів. Ми їм усім щиро вдячні за їхній суттєвий внесок. Нам дуже хотілося б продовжувати рухатися в цьому напрямі, щоб лікарні в Україні ставали максимально автономними. Інший важливий компонент – це акумулятори Tesla, як один із видів таких пристроїв. Вони дозволяють накопичувати електроенергію і за потреби використовувати її для забезпечення роботи операційних, автоклавів, стерилізаційного обладнання тощо", – розповідає радник Міністра охорони здоров’я України Віталій Власюк.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Онкологічний диспансер розпочав свою роботу першого січня цього року та вже приймає пацієнтів. Зазначу, стару будівлю по вулиці Ярослава Мудрого закрили, яка її подальша доля поки що невідома, але за словами адміністрації, точно буде призначена під соціальні потреби людей.
- Білоцерківський онкологічний диспансер працюватиме за новою адресою: чи зміниться якість обслуговування клієнтів.
- Актуальне
- Важливе