Державна та платна вакцина: лікарка пояснила різницю між ними
Епідеміологиня Марина Ляшко розповіла журналістам, що державна та платна вакцина зовсім не відрізняються між собою. Щобільше, деколи навіть збігається номер партії та серія
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Відмінністю може бути транспортування. Так, аптеки, як і лікарні можуть відстежувати, за яких умов вони доставляються, чи дотримуються всі правила при перевезенні. Але з моменту купівлі вакцини в аптеці, саме пацієнт відповідає за умови доставляння до лікарні. Тому медики мають ретельно перевіряти препарат на якість, а саме на помутніння, зміни кольору тощо.
"Насправді ми дуже багато маємо випадків, коли державна та платна вакцина абсолютно ідентичні. Загалом, у них немає ніякої різниці. Є випадки, коли державні постачання вакцини є від окремих інфекцій, а батьки, особливо маленьких дітей, намагаються зробити одне щеплення одразу від ряду захворювань. З боку батьків зрозуміле їхнє хвилювання, оскільки вони не хочуть аби їхня дитина відчувала зайвий стрес. Однак бувають періоди, коли такої вакцини немає у державному забезпеченні.Через це людям інколи радять купувати вакцину за власні кошти", - розповідає вона.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Марина Ляшко також радить батькам спостерігати за станом дитини перед щепленням і при будь-яких змінах в поведінці або підозрілих симптомах повідомляти про це лікаря.
"Та все ж, якщо провести щеплення дитині поступово, до прикладу: 1 препарат проти гемофільної інфекції, а від поліомієліту — ОПВ. Цього буде достатньо для вакцинального комплексу. Тут все вирішується індивідуально. Потрібно враховувати різновид щеплення та вакцини, а також стан дитини. Батьки краще за інших розуміють, як малюки почуваються. Якщо ж виникають певні сумніви перед вакцинацією, потрібно дообстежитись, пройти ряд певних досліджень. Коли все буде добре — можна йти на вакцинацію", - зазначає спеціалістка.
Окрім цього, Марина Ляшко наголошує, що лікарі не завжди можуть передбачити приховані ризики у стані здоров'я людини.
- Є смертельні випадки: в Білій Церкві зростає кількість хворих на кір, кашлюк та грип — через низький рівень вакцинації почастішали випадки захворювань, зокрема сезонних
- Актуальне
- Важливе